در حال بارگذاری
بالا
 • ۵ بازدید
  «خراسان غربی» با اینکه یک اصطلاح جغرافیایی است اما محتوای عمیق و پرباری را به همراه خود دارد؛ خراسان غربی (مجموعه استانهای خراسان ایران امروز) خاستگاه شخصیت‌های فرهنگی بزرگ (برزویه طبیب، خیام نیشابوری، حکیم ابوالقاسم فردوسی، خواجه نصیرالدین توسی، عطار نیشابوری، محمد غزالی، مسلم قشیری، بیهقی، جامی، ابوسعید ابوالخیر، بوزجانی و ... است و در زندگی این بزرگان، یک نقطه مشترک وجود دارد: ارتباط عمیق این بزرگان با نیشابور، مرکز فرهنگی خراسان غربی.
 • ۱۰۵ بازدید
  خراسان غربی/ نقشه راه‌های ارتباطی استان پیشنهادی خراسان غربی؛ شهر نیشابور (دومین شهر پرجمعیت شمال شرق کشور، بعد از مشهد) با قرار گرفتن در کانون پرجمعیت (یعنی شمال) خراسان غربی، داشتن موقعیت هندسی مرکزیت جغرافیایی خراسان و ایفای نقش به عنوان حلقه پیوند شهرهای عمده‌ای همچون مشهد (کلانشهر شرق کشور)، قوچان، سبزوار، کاشمر، تربت حیدریه و فریمان، از موقعیت ارتباطی بسیار ممتازی برخوردار است.
  ۲۱:۵۸ ۹۷/۰۹/۳
  سلام شب بخیر... خوش اومدی رسیدن بخیر
  ۲۱:۰۰ ۹۷/۰۹/۳
  @nabi25 درود بر شما دوست بزرگوارم. سپاس از مهرتان گرامی. درست می‌فرمایید خیر است و در زندگی به جز خیر نیست مگر خود به راهی غیر از خیر رویم. بهترین‌ها را برایتان آرزومندم.
  ۱۳:۴۶ ۹۷/۰۷/۲
  سلام وقت بخیر غیبت طولانی شد ان شاءالله که خیره بیادتم
 • ۳۲ بازدید
  خراسان غربی/ نقشه استان پیشنهادی خراسان غربی؛ این استان پیشنهادی در جبهه غربی رشته‌کوه بینالود که در میانه خراسان رضوی قرار دارد، تاسیس می‌شود؛ شهر مشهد (پرجمعیت‌ترین شهر شمال شرق کشور) مرکز استان خراسان رضوی (شرقی) و نیشابور (دومین شهر پرجمعیت شمال شرق کشور)، مرکز استان خراسان غربی است؛ گفتنی است که نیشابور، در طول سده‌های گذشته، دارالحکومه و مرکز فرهنگی، سیاسی، تجاری، اقتصادی و کانون اجتماعی بخش غربی خراسان بزرگ (ربع نیشابور یا ساتراپی ابرشهر) بوده است.
 • ۹۴ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «فی قوارع القران و ما یستحب ان لایخل بقراآته کل یوم و لیله» تالیف محمد بن یحیی خوری (جوری) نیشابوری (از مفسرین قرن پنجم هجری)؛ این کتاب درباره‌ فضایل‌ آیاتی‌ نگاشته‌ شده‌ که‌ بر اساس‌ روایات‌ رسیده‌ از رسول‌ خدا (ص‌) و صحابه‌ گرامی‌ ایشان‌، انسان‌ را از اذیّت‌ها و آزار انسان‌ و جن‌ وشیاطین‌ حفظ‌ می‌کند.
 • ۲۶ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «باهر البرهان فى معانى مشكلات القرآن» تالیف نجم‌الدین محمود بن ابى‌الحسن بن حسین نیشابورى (دانشمند مفسر، فقیه و لغوى نیشابوری در قرن ششم هجرى)؛ این کتاب، مملو از شواهد شعری و امثال و احادیث و آثار است و فوائد مختلف، در تفسیر قرآن کریم می‌باشد.
 • ۶۲ بازدید
  خراسان غربی / جام یا ظرف سفالین سه‌پایه؛ کشف شده در محوطه باستانی شهرک فیروزه نیشابور که کاربردی آیینی داشته و قدمت آن به عصر مفرغ می‌رسد؛ این ظرف ساده و زیبای سفالین در موزه باستانشناسی نیشابور، نگهداری می‌شود.
  ۱۳:۰۳ ۹۷/۰۲/۲۴
  ســـــــــلام ظهر دوشنبه بیست وچهارم اردیبهشت ماه تون بخیر.. ظهرتـون پـر از بـرکت،، دلاتون بی کینه و غم،، تنتون سالم و روزتون قشنگ... سپاس از پسند ها تون موفق باشید
  ۰۰:۲۵ ۹۷/۰۲/۲۴
  ❁﷽❁... آرامش شب تقدیم به قلب مهربون شما... خـــــدایا . دراین لحظات شب دلهای دوستانم را سرشاراز نور وشادی کن وآنچه را که به بهترین بندگانت عطا میفرمایی به آنها نیز عطا فرما. شبتون پراز نگاه خدا..
 • ۱۳۱ بازدید
  خراسان غربی / شربت ریواس، رهاورد نیشابور
 • ۳۵ بازدید
  خراسان غربی / کوچه‌باغی در حومه شمالی شهر نیشابور
 • ۲۳۲ بازدید
  خراسان غربی / نمایی از سردرب آجرکاری‌شده مدرسه تاریخی خیام، از دیدگاه میدان خیام در شرق شهر نیشابور.
 • ۱۲۱ بازدید
  خراسان غربی / دیوارنگاره‌ای بر دیوار کنار ورودی جنوبی باغ آرامگاه فضل بن‌شاذان در حومه جنوب شرقی شهر نیشابور؛ این دیوارنگاه شامل توصیفی از امام یازدهم شیعیان درباره فضل است.
 • ۱۲۴ بازدید
  خراسان غربی / آرامگاه فضل بن شاذان نیشابوری در حومه جنوب شرقی شهر نیشابور؛ فضل از دانشمندان اسلامی و متکلمین بزرگ قرن سوم هجری است، بر کتیبه سنگ آرامگاه این عالم جلیل‌القدر، سال ۲۶۰ هجری حک شده است.
 • ۱۲۱ بازدید
  خراسان غربی / ایوان جنوبی بنای تاریخی مسجد جامع نیشابور؛ این بنای تاریخی که قدمت آن به دوره تیموری می‌رسد در بافت تاریخی مرکز شهر نیشابور قرار گرفته است.
  ۲۰:۴۴ ۹۷/۰۲/۶
  خواهش میکنم بزرگوار
  ۲۰:۳۹ ۹۷/۰۲/۶
  @hoveyda سپاس فراوان
 • ۲۸ بازدید
  خراسان غربی / نمایی از «قله بینالود» از دیدگاه بولوار ادیب نیشابوری در شمال شهر نیشابور؛ قلل سه‌گانه بینالود که به شکل w در کنار هم قرار گرفته‌اند از جای جای دشت نیشابور، قابل مشاهده‌اند و از نمادهای طبیعی نیشابور به شمار می‌آیند.
 • ۳۵ بازدید
  خراسان غربی / کتیبه کاشی‌نوشت روی یکی از ستون‌های سردرب ورودی معدن فیروزه در ۵۳ کیلومتری شمال غربی شهر نیشابور.
  ۱۳:۴۹ ۹۷/۰۲/۴
  سلام ظهر چهارمین روز اردیبهشت ماهتون به خیر و شادی همراه با بهترینها امروز و هر روزتون،شاد و پراز خیرو برکت ایام به كامتون ظهر تون گلبارون.
 • ۲۸ بازدید
  خراسان غربی / کتاب "La Conférence des oiseaux" به زبان فرانسه، نمایشنامه‌ای برگرفته از «منطق‌الطیر» فریدالدین عطار نیشابوری، نوشته شده توسط ژان‌کلود کریر (Jean-Claude Carrière) فیلمنامه‌نویس فرانسوی؛ این نمایشنامه که نخستین بار در ۱۹۷۹م به کارگردانی پیتر بروک بر روی صحنه رفت در سال ۲۰۰۸م، به ویراستاری Albin Michel در قطع جیبی منتشر گردید.
  ۱۳:۲۵ ۹۷/۰۱/۲۹
  سلام. درود بر شما خوبان ظهر زیباتون خوش سرشار از نوازش آفتاب عشق ودوستی و آهنگ روزتان مملو از نت های جان نواز خوشبختی..اعیاد شعبانیه مبارک باد ‌‎‎‌‌‌‎‌‌‌‎‎‌‌‌
 • ۱۴۷ بازدید
  خراسان غربی / پارچ سفالین نیشابور؛ قدمت: قرن هشتم و نهم میلادی؛ کشف شده در تپه باستانی سبزپوشان نیشابور در سال ۱۹۳۵م؛ محل نگهداری: موزه متروپلیتن نیویورک
  ۰۰:۰۲ ۹۷/۰۲/۹
  چ جالب ، نمیدونستم
  ۲۰:۲۱ ۹۷/۰۲/۵
  @01234543210 خراسان بزرگ که شامل کشورهای افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان امروزی نیز می شود دارای چهار بخش بوده: ربع نیشابور (خراسان غربی)، ربع بلخ (خراسان شرقی)، ربع مرو (خراسان شمالی)، ربع هرات (خراسان جنوبی)
  ۲۰:۱۹ ۹۷/۰۲/۵
  @01234543210 درود بر شما. «خراسان غربی» در اصطلاح تاریخی و فرهنگی به استان‌های خراسان کنونی ایران گفته میش‎شود که «بخش غربی خراسان بزرگ» را تشکیل می‌داده‌اند.
 • ۱۷۸ بازدید
  خراسان غربی / نمای هوایی از باغ آرامگاه خیام در نیشابور، بر روی جلد کتاب "Paradise Lost, Persia from Above" (بهشت‌ گمشده، ایران از بالا)؛ این کتاب عکس‌های هوایی، دستاورد بیش از ۱۰۰ پرواز در بیشتر از ۳۰۰ ساعت بر فراز مناطق مختلف ایران در طی سال‌های ۱۹۷۶-۱۹۷۸ است که به کوشش Georg Gerster انجام شده و یکی از شاخص‌ترین مستند عکس‌های هوایی ایران را پدید آورده است.
 • ۱۵۱ بازدید
  خراسان غربی / نمای هوایی از آرامگاه خیام و امامزاده محروق نیشابور، بر روی جلد کتاب "Paradise Lost, Persia from Above" (بهشت‌ گمشده، ایران از بالا)؛ این کتاب که مجموعه آثار عکس‌های هوایی Georg Gerster است در سال ۲۰۰۸م توسط انتشارات Phaidon در لندن منتشر شده است
 • ۱۵۰ بازدید
  خراسان غربی / نقشه قلمرو امیر اسماعیل سامانی (۲۳۴-۲۹۵ هجری)؛ در این نقشه تاریخی، شهرهای اصلی و مراکز فرهنگی-سیاسی قلمرو سامانیان (خراسان): نیشابور، بخارا، سمرقند، بلخ و هرات مشخص شده‌اند؛ در دادگری و مهرپروری اسماعیل سامانی، روایت‌ها نوشته‌اند او یکی از نمادهای ملی کشور تاجیکستان امروزین است و تندیس بزرگ او نماد و شناسه اصلی دوشنبه، پایتخت این کشور، به شمار می‌آید. منبع نقشه: Civilization V Customisation Wikia
 • ۸۸ بازدید
  خراسان غربی/ کتاب "Ethics on the Nishapur Inscribed Pottery in the Samanid Era" نوشته Ali Asghar Salahshoor و Gholam Reza Panahi منتشر شده توسط انتشارات LAP LAMBERT Academic Publishing در سال ۲۰۱۷م؛ این کتاب به بررسی مفاهیمی همچون شادی، شکیبایی، بردباری، حکمت، دانایی، سپاسگذاری و ... در نقوش سفالینه‌های سامانی نیشابور و ارتباط آن‌ها با حوزه عرفان و تصوف می‌پردازد.
 • ۶۸ بازدید
  خراسان غربی / قاب آجرین نقش‌دار نیشابور به ابعاد ۵۴ در ۴۲.۵ سانتی‌متر؛ این قطعه زیبای تیشه‌کاری‌شده که قدمت آن به سده بیستم میلادی (یک قرن پیش) می‌رسد در تپه باستانی سبزپوشان نیشابور کشف شده و در موزه متروپلیتن نیویورک نگهداری می‌شود.
 • ۱۰۹ بازدید
  خراسان غربی / جوهردان چلیپایی نیشابور؛ قدمت این جوهر دان که از جنس سفال می‌باشد به قرن دهم میلادی می‌رسد؛ این اثر در موزه متروپلیتن نیویورک نگهداری می‌شود.
  ۲۱:۳۴ ۹۷/۰۱/۳
  سلام شب بخیر..فرا رسیدن سال نو و نوروز باستانی را به شمـا و خانواده محترمتان شاد باش گفته و برایتـان سالی سرشار از شادی و موفقیت آرزومنـدم.
  ۲۲:۰۲ ۹۶/۱۲/۲۶
  که اگر به آلبوم "کتابشناسی نیشابور" همین اکانت مراجعه بفرمایید تصویر جلد سه کتاب از این مجموعه را آورده‌ام و به امید خدا در فرصتی دیگر، اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه خواهد شد. سپاس از توجه‎هتان بانوی فرهیخته
  ۲۱:۵۸ ۹۶/۱۲/۲۶
  ویلکینسون و اوپتن سرپرستی کاوشهای باستانشناسی را بر عهده داشتند. و یافته های باستانشناسی نیشابور در اثر آن کاوش ها، توسط موزه متروپلیتن در قالب چند کتاب منتشر شده اند.
 • ۹۶ بازدید
  خراسان غربی / مُهر برنزی با نوشته «لا اله الا الله، محمد رسول الله» و «ابوبکر، عمر، عثمان، علی» کشف‌شده در سال ۱۹۳۷م در نیشابور؛ قدمت: ۱۳۱۱-۱۳۳۵ میلادی؛ محل نگهداری: موزه متروپلیتن نیویورک
 • ۳۹ بازدید
  خراسان غربی / آرامگاه حکیم عمر خیام نیشابور در محله حیره در جنوب شهرقی شهر نیشابور
 • ۷۹ بازدید
  خراسان غربی / کاسه سفالین نیشابور با نقش‌های رنگارنگ در چهار قاب دیواره درونی ظرف که با نوار کالیگرافی کوفی از یکدیگر جدا شده‌اند و به دایره نقش‌دار مشبک در مرکز ظرف می‌رسند؛ قدمت: قرن دهم میلادی؛ منبع: Sotheby's
 • ۶۷ بازدید
  خراسان غربی / ظرف سفالین زیبا و بزرگ نیشابور با نقوش تزئینی متقارن و نوار کالیگرافی به خطر کوفی؛ قدمت: قرن دهم میلادی؛ منبع: Sotheby's
 • ۴۰ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «مَن صَبَرَ ظَفِرَ» نوشته محمد بن علی مطوعی غازی نیشابوری از عالمان قرن پنجم هجری؛ این کتاب که در زندگی پیامبر اسلام می‌باشد در سال ۲۰۱۷ توسط انتشارات «مركز الدراسات و الابحاث الرابطة المحمدیة» در شهر رباط (پایتخت مراکش) منتشر شده است.
  ۲۰:۵۷ ۹۶/۱۲/۱۶
  @nabi25 درود و سپاس
  ۲۰:۴۶ ۹۶/۱۲/۱۶
  خواهش عزیز @westkhorasan
  ۲۰:۳۷ ۹۶/۱۲/۱۶
  @salam1349 درود و سپاس @Maral.Azizmi درود و سپاس
 • ۵۰ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «تهذیب الاسرار فی آداب التصوف» نوشته ابوسعد عبدالملک بن محمدبن ابراهیم نیشابوری خرگوشی (عبدالملک بن ابو عثمان نیشابوری) مشهور به ابوسعد زاهد و ابوسعد واعظ، از دانشمندان و صوفیان نامدار قرن چهارم هجری؛ خرگوشی در این کتاب که از منابع قدیمی و طراز اول صوفیه است به تعریف تصوف، معرفت، شرح مقامات و احوال، آداب، عبادات، اصطلاحات صوفیه و موضوعات اخلاقی پرداخته است.
  ۲۰:۵۹ ۹۶/۱۲/۱۶
  @RA49 سپاس از همراهی‌تان برادر فرهیخته‌ام
  ۲۰:۳۳ ۹۶/۱۲/۱۶
  @azamsotoudeh درود و سپاس فراوان.
  ۲۰:۲۶ ۹۶/۱۲/۱۲
  @hasan..B درود و سپاس برادر بزرگوارم
 • ۱۸۹ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «شرح النظام علی الشافیة» که به عناوین «شرح نظام» یا «شرح شافیه» نیز معروف است تألیف نظام‌الدین حسن بن محمد نیشابوری از دانشمندان قرن هشتم هجری؛ این کتاب از مراجع معتبر در علم صرف، و شرح عربی کتاب «الشافیة» ابن حاجب است.
 • ۱۱۶ بازدید
  خراسان غربی / نمایی از آرامگاه «حیدر یغما» (۱۳۰۲-۱۳۶۶خورشیدی)؛ یغمای نیشابوری، زندگی را از راه کار ساخت خشت می‌گذراند و به همین خاطر هم او را «شاعر خشتمال» نامیده‌اند؛ آرامگاه او نیز یکسره از خشت است؛ یغما، شاعر عشق، دغدغه‌ها، درد‌ها و رنج‌های زمانه بود؛ او به معنای واقعی و عملی، بی‌نیازی را در فقر و آزادگی تجربه می‌کرد، می‌سرود و می‌زیست.
  ۲۲:۳۳ ۹۶/۱۲/۱۲
  سلام شبتون بخیر...خیلی آلبومتون زیباس...موفق باشین@westkhorasan
  ۲۱:۱۲ ۹۶/۱۲/۱۲
  سلام..خواهش می کنم
  ۲۰:۳۱ ۹۶/۱۲/۱۲
  @stars313 درود و سپاس فراوان
 • ۲۵ بازدید
  خراسان غربی / آلبوم "The Static Tics ‎– My Favorite Tics" اثر موسیقیدانان هلندی: لوکاس سیمونیس (Lukas Simonis) و Henk Bakker (هِنک بِکر) که در زمینه موسیقی الکترونیک، آثار قابل توجهی را ارائه نموده‌اند؛ این آلبوم، دارای ۱۹ قطعه موسیقی الکترونیک است که نام یکی از آن‌ها "Nishapur Or Balkh" (نیشابور یا بلخ) می‌باشد؛ این آلبوم در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط KormDigitaal منتشر شده است.
 • ۶۷ بازدید
  خراسان غربی / «هتل خیام» در شهر فیصل‌آباد (Faisalabad) ایالت پنجاب کشور پاکستان.
 • ۸۳ بازدید
  خراسان غربی / تابلوی خیابانی به نام حکیم عمر خیام نیشابوری، «شارع عمر الخیام، Omar Al-Kheyam Street» در «اَمّان» (یا عَمّان، Amman) پایتخت کشور اردن؛ این خیابان در نزدیک و در جبهه شرقی منطقه تاریخی «جبل القلعة» (Amman Citadel) در هسته مرکزی شهر امّان واقع شده است؛ «جبل القلعة» (Jabal al-Qal'a) یکی از مهم‌ترین سایت‌های تاریخی کشور اردن می‌باشد.
  ۱۳:۵۵ ۹۶/۱۲/۹
  جالبه
 • ۱۳۷ بازدید
  خراسان غربی / نمایی از باغ آرامگاه شیخ فریدالدین عطار نیشابوری؛ بنای تاریخی آرامگاه عطار در این باغ، در دوره تیموری، توسط امیر علیشیر نوایی بر روی مقبره عطار ساخته شده و در دوره‌های بعد، مرمت‌هایی بر روی آن، انجام گرفته است.
  ۲۱:۴۹ ۹۶/۱۲/۹
  @hasan..B سپاس برادر بزرگوارم
 • ۳۱ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «المنتقی» یا «المنتقى من السنن المسندة عن رسول الله (ص)» نوشته «ابومحمد عبدالله‌ بن‌ علی‌ بن جارود نیشابوری» معروف‌ به‌ «ابن جارود»، محدث‌ و ناقد حدیث‌ سرشناس قرن سوم هجری، اهل نیشابور و ساکن مکه مکرمه؛ کتاب «المنتفی» در حدیث و احکام است؛ تصویر بالا جلد چاپ دوم این کتاب است که در سال ۲۰۱۶ م، توسط انتشارات «دار التاصیل» قاهره مصر، منتشر شده است.
 • ۱۱۴ بازدید
  خراسان غربی / استاد «آرش کامور»؛ زاده ۱۳۵۸ خورشیدی در نیشابور؛ آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه؛ در کارنامه هنری‌ کامور، همکاری با بزرگانی همچون پرویز مشکاتیان در گروه عارف، محمدرضا لطفی در گروه شیدا و همکاری با گروه‌هایی چون شهنازی و اقبال دیده می‌شود. او در سال ۱۳۸۴ گروه موسیقی سروشان را تأسیس نمود از آثار این گروه می‌توان به آلبوم‌هایی چون «سبوی تشنه» (خواننده سالار عقیلی) و «سراسر مه» (خواننده محمد معتمدی) و ... اشاره نمود.
 • ۵۵ بازدید
  خراسان غربی / آلبوم موسیقی "Rubaiyyat of Omar Khayyam" (رباعیات عمر خیام) اثر گروه ایتالیایی Milagro Acustico در سال ۲۰۰۴م؛ سه‌گانه "The Road of Nishapur" (جاده نیشابور) در سه بخش، از مجموعه قطعات موسیقایی سیزده‌گانه این آلبوم شناخته‌شده و پرفروش در مارکت جهانی است.
 • ۶۰ بازدید
  خراسان غربی / گروه موسیقی Milagro Acustico (میلاگرو آکوستیکو)؛ بنیان گذاشته شده در رم ایتالیا به سال ۱۹۹۵م؛ شاخص‌ترین ویژگی کار این گروه، جستجو در مناطق و فرهنگ‌های گوناگون جهان، برای پدید آوردن آواها و آثار موسیقایی شایان است. رباعیات حکیم عمر خیام نیشابور، یکی از مضمون‌هایی است که بن‌مایه مجموعه‌ای از آثار این گروه قرار گرفته و محصول آن آلبوم "Rubaiyyat of Omar Khayyam" است.
  ۱۹:۴۷ ۹۶/۱۲/۱۱
  خواهش میکنم..شبتون ستاره بارون ☺✋
  ۱۹:۳۵ ۹۶/۱۲/۱۱
  @azamsotoudeh سپاس از نگاهتان
 • ۱۲۹ بازدید
  خراسان غربی / کتاب "The Wine of Nishapur: A Photographer's Promenade in the Rubaiyat of Omar Khayyam" (شراب نیشابور: سیری عکاسانه بر رباعیات عمر خیام)؛ ترجمه انگلیسی کریم امامی از رباعیات حکیم عمر خیام نیشابوری؛ با آثار عکاسی شاهرخ گلستان درآمیخته و کتاب نفیس و بدیع «شراب نیشابور» را پدید آورده؛ این کتاب، نخستین بار، در نوامبر ۱۹۸۸م توسط انتشارات Souffles پاریس در قطع رحلی مربع در نوامبر 1988 منتشر شده است.
  ۲۰:۱۸ ۹۶/۱۲/۲
  @nabi25 سپاس؛ @abdis77 سپاس
  ۲۰:۱۱ ۹۶/۱۲/۲
  ❁﷽❁... آرامش شب تقدیم به قلب مهربون شما... شب قشنگترین اتفاقیست که تکرار می شود تا آسمان زیباییش را به رخ زمین بکشد خدایا ستاره های آسمان را سقف خانه دوستانم قرار ده تا زندگیشان مانند ستاره بدرخشد شبتون بخیردر پناه حق تعالی
 • ۱۲۱ بازدید
  خراسان غربی / نمایی از بنای آرامگاه امامزاده محروق نیشابور در سال ۱۹۳۷ میلادی؛ عکاس: Axel von Graefe؛ منبع: Period Paper
  ۲۰:۱۶ ۹۶/۱۲/۲
  :))
  ۲۰:۱۰ ۹۶/۱۲/۲
  @shrakb درود و سپاس از مهرتان. پاینده باشید.
 • ۱۱۴ بازدید
  خراسان غربی / کوزه سفالین نیشابور با فرم خاص بویژه در ناحیه دسته و بخش بالایی؛ قدمت: قرن نهم تا دهم میلادی؛ منبع: Artokoloro Quint Lox Limited / Alamy Stock Photo
  ۲۰:۱۱ ۹۶/۱۲/۲
  @saeid14 سپاس برادر بزرگوارم.
 • ۶۶ بازدید
  خراسان غربی / کتاب «عقلاء المجانین» (چاپ «بیروت» در ۲۰۰۷ میلادی) نوشته ابوالقاسم حسن بن محمد بن حبیب نیشابوری، معروف به ابن حبیب نیشابوری (مفسر، قاری، واعظ، ادیب، مورخ، شاعر سرشناس، درگذشته به ۴۰۶ هـ.ق)؛ کتاب «عقلاء المجانین» به حالات و داستان‌ها و سرگذشت‌ بزرگانی که در تمدن اسلامی به «عاقلان دیوانه» (یا «دیوانگان خردمند») مشهورند، پرداخته؛ عارفانی که سرگذشت آنان داستان و افسانه تاریخ شده و آوازه داستانشان، روزگاران را درنوردیده است.
 • ۵۲ بازدید
  خراسان غربی / تابلوی «مدرسة الإمام النیسابوری المتوسطة» (دبیرستان امام نیشابوری) در شهر ریاض؛ این مدرسه به نام مسلم بن حجاج نیشابوری، معروف به امام مسلم، یکی از شخصیت‌های معروف علم حدیث و نویسندهٔ کتاب «صحیح مسلم»، نامگذاری شده است؛ کتاب «صحیح مسلم» یکی از معتبرترین کتب، و امام مسلم مورد احترام تمامی برادران مسلمان اهل سنت که جمعیتی بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر از جمعیت جهان را در بر می‌گیرند.
  ۲۰:۴۱ ۹۶/۱۲/۳
  سلام..خواهش می کنم :)
  ۲۰:۰۷ ۹۶/۱۲/۲
  @aks_didani درود و سپاس فراوان.
  ۲۰:۰۲ ۹۶/۱۲/۲
  @navidbnv درود و سپاس فراوان.
 • ۳۹ بازدید
  خراسان غربی / «مدرسة الإمام النیسابوری المتوسطة» (دبیرستان امام نیشابوری) در شهر ریاض؛ این مدرسه به نام مسلم بن حجاج نیشابوری، معروف به امام مسلم، یکی از شخصیت‌های معروف علم حدیث و نویسندهٔ کتاب «صحیح مسلم»، نامگذاری شده است؛ کتاب «صحیح مسلم» یکی از معتبرترین کتب، و امام مسلم مورد احترام تمامی برادران مسلمان اهل سنت که جمعیتی بیش از یک میلیارد و دویست میلیون نفر از جمعیت جهان را در بر می‌گیرند.
 • ۱۳۰ بازدید
  محمدعلی نجفی، زاده ۱۳۲۴؛ معمار، فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان؛ گفته‌اند علی شریعتی یکی از مشوقان وی برای وارد شدن به عرصه هنرهای نمایشی بوده‌است؛ سریال تلویزیونی « سربداران »، ساخته شده در سال ۱۳۶۳، معروف‌ترین اثر اوست که به روایت وقایع مربوط به جنیش سربداران خراسان در قرن ۸ هجری می‌پردازد؛ نجفی در پاسخ انتقاد بر اینکه در این سریال، مسلمات تاریخی را نادیده گرفته، گفته است: >>> «قصد ما تنها ساختن فیلم است و من چیزی به تاریخ بدهكار نیستم!»