در حال بارگذاری
بالا
 • ۴ بازدید
  امام على علیه السلام: «كُلُّ حُكْرَةٍ تَضُرُّ بالنّاسِ و تُغْلی السِّعْرَ علَیهِم فلا خَیرَ فیها؛ هر احتكارى كه به مردم زیان رساند و نرخها را بالا برد خیر و بركتى ندارد».
  ۱۲:۳۵ ۹۷/۰۶/۳۰
  متاسفانه این احتکار کردن حتی به افراد ظاهرالصلاح هم سرایت کرده و آنها دروغگو کرده
 • ۵ بازدید
  آیت الله جوادی آملی: «پرندگانی نظیر کبک و کبوتر در فواصل زیادی مهاجرت می‌کنند و با دست خالی می‌روند که خداوند روزی آنها را در مبدأ، طول راه و مقصد می‌دهد؛ امروز نباید موش‌صفت و اهل احتکار بود و در پی ذخیره کالاها نباشید، چراکه خداوند روزی همه را می‌دهد. امروز عده‌ای با ذخیره کالا از حیوان‌ هم پست‌تر هستند و این بی‌عقلی است که روزی پیش‌بینی نشده را احتکار کنیم؛ برخی باور نکردند که به صورت موش محشور می‌شوند».
  ۲۲:۰۶ ۹۷/۰۶/۱۵
  خدا هدایتشون کنه
 • ۴ بازدید
  آیت الله جوادی آملی: «روز مباهله از مفاخر ما شیعه‌هاست. در آیه نورانی مباهله ذات اقدس الهی وجود مبارک حضرت امیر را به منزله جانِ پیغمبر حساب کرده است. (وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ)، آن بیان نورانی که در روایات هست که «کلّهم من نور واحد» روشن می‌کند که اینها یک حقیقت‌اند به چهارده لباس در آمدند آن وقت هم این بیان نورانی رسول خدا (صلی الله علیه و آله) که فرمود: «علیّ منّی و أنا من علی» معنایش روشن می‌شود هم «حسین منی و أنا من حسین».
  ۰۹:۰۹ ۹۷/۰۶/۱۵
  سلام آقا سید صبح قشنگتون بخیرو شادی
  ۲۳:۲۲ ۹۷/۰۶/۱۴
  یا امیرالمومنین ع
 • ۵ بازدید
  آیت الله جوادی آملی: «مسئله مباهله از واجبات رکنی ولایت است نه رسانه‌ها از آن سخنی می‌گویند نه ما در حوزه به آن می‌پردازیم، آن وقت آن مسائل واجبات غیررکنی را خیلی دامن می‌زنیم، آنها هم واجب است، اما مثل اجزای نماز است، لکن حمد و سوره کجا، رکوع و سجود کجا؟! حمد و سوره، واجب غیر رکنی است، اما رکوع و سجود، واجب رکنی است».
  ۱۸:۱۰ ۹۷/۰۶/۱۴
  (^~^)
 • ۵ بازدید
  آثار شیطنت کودک در بزرگسالی »»» امام کاظم (علیه السلام): «تستحب عرامة الصبی فی صغره لیکون حلیما فی کبره؛ شیطنت کودک در کودکی نیکو است؛ چرا که سبب بردباری او در بزرگی خواهد شد».
  ۱۷:۵۸ ۹۷/۰۶/۱۴
  سلام آقا حسین بزرگوار، ان شاء الله روز شما هم پرخیر و برکت باشد.
  ۰۸:۳۸ ۹۷/۰۶/۱۴
  سلام سید عزیز صبح قشنگت بخیرو شادی و برکت انشاالله
 • ۶ بازدید
  آثار شیطنت کودک در بزرگسالی »»» رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: «عرامة الصبی فی صغره زیادة فی عقله فی کبره؛ شیطنت کودک در کودکی، سبب افزایش عقل او در بزرگی خواهد بود».
  ۱۷:۵۹ ۹۷/۰۶/۱۴
  سلام بر شما خواهر ارجمند، ممنونم از توجه و وقتی که گذاشتید.
  ۰۱:۱۸ ۹۷/۰۶/۱۴
  سلام اقاسید..اموزنده بود
 • ۳ بازدید
  امام کاظم (علیه‌السلام) فرمــود: «بپرهیز از اینکه در راه طاعت خــدا از دارایى خویش مضـایقه کنى، که دو برابرش را در نافـرمانى خـدا خـرج کنـى».
بحارالانوار، جلد75، صفحه 320
 • ۶ بازدید
  امام رضا علیه‌السلام: «روز غدیر در آسمان مشهورتر از زمین است».
  ۰۰:۵۳ ۹۷/۰۶/۱۱
  سلام این ایام سعید بر شما هم مبارک باشد. بحق حضرت امیر علیه السلام عاقبت بخیر و حاجت روا باشی.
  ۱۲:۳۴ ۹۷/۰۶/۹
  سلام سید عزیز عیدتون مبارک التماس دعای فراوان دارم
 • ۶ بازدید
  امام صادق (علیه السلام) فرمود: «روز غدیر خم عید بزرگ خداست، خدا پیامبرى مبعوث نکرده، مگر اینکه این روز را عید گرفته و عظمت آن را شناخته و نام این روز در آسمان، روز عهد و پیمان و در زمین، روز پیمان محکم و حضور همگانى است».
  ۲۲:۳۶ ۹۷/۰۶/۸
  ان شاءالله ممنونم :)
  ۲۲:۲۴ ۹۷/۰۶/۸
  سلام ممنونم از شما، این عید با عظمت بر شما هم مبارک باشد. ان شاء الله بحق امیرالمومنین عاقبت بخیر و حاجت روا باشید.
  ۱۶:۰۲ ۹۷/۰۶/۸
  سلام آقــا سید،عیدتون مبــارک به ما عیدی نمیدین!؟☺
 • ۵ بازدید
   به جز کارهایی که ضرر قابل توجه و خطر دارد، کودکان را در بقیه‏ کارها آزاد بگذارید. در وجود کودک نیروهای نهفته ‏ای وجود دارد که باید رها شود، و اگر رها نشود، در آینده مشکل‏ساز خواهد بود. شیطنت کودکان، سبب شادابی آنان می‏شود و چون در کودکی بچگی کرده‏ اند، در بزرگی بچگی نخواهند کرد.
 • ۹ بازدید
  امام هادی (علیه‌السلام): «از كسى كه بر او خشم گرفته‌اى، صــفا و صمیمیّت مخـواه ...كه دل دیگـران براى تو همـچون دل تو براى آنهــاست».
  ۰۰:۳۸ ۹۷/۰۶/۸
  سلام ممنونم از توجه شما
  ۱۲:۴۹ ۹۷/۰۶/۷
  سلام بسیار عالی
 • ۶ بازدید
  *** میلاد امام دهم شیعیان؛ حضرت هادی علیه السلام مبارک باد *** امام هـادی (علیه‌السلام) میفرماید: «شخص شكرگزار، به سبب شكر، سعادتمندتر است تا به سبب نعمتى كه باعث شكر شده است. زیرا نعمت، كالاى دنیاست و شكرگزارى، نعمتِ دنیا و آخرت است».
  ۰۱:۵۴ ۹۷/۰۶/۶
  علیک سلام، تشکر وهمچنین :))
  ۱۱:۲۷ ۹۷/۰۶/۵
  سلام امام هادی علیه السلام شافع شما باشند. @ymhdi313 @samiarmosafer @montazer.yar
  ۰۸:۱۸ ۹۷/۰۶/۵
  سلام. عرض تبریک و تهنیت
 • ۴ بازدید
  راهکارهایی برای از بین بردن دندان قروچه: 1. کسب آرامش قبل از خواب: به کودک خود بیاموزید ماهیچه‏ های صورت خود را شل و رها کند. تنفس با دهان باز برای 3 دقیقه به او آرامش می‏دهد. 2. رفتن به دستشویی قبل از خواب: فشار ادرار در خواب، ممکن است سبب دندان قروچه شود؛ زیرا از ترس ریخته شدن ادرار، کابوس می‏بیند و فشار روحی ناشی از کابوس، این مشکل را پدید می ‏آورد. 3. معاینه‏ پزشکی: انگل هم می‏تواند عاملی برای دندان قروچه باشد که در این صورت، مراجعه به پزشک مطلوب است.
 • ۷ بازدید
  امام سـجاد (علیه السلام): «پروردگارا! این روز، روزى با بركت و خجـسته است و مسلمانان در این روز، از اطـراف زمیـن تو گرد آمده‌اند. خواهنـده، جوینده، امیـدوار و بیمناك، همه حاضرند و تو، به نیازهایشان می‌نگـرى». (صحیفه سجادیه، ص 234)
  ۲۱:۲۱ ۹۷/۰۵/۳۱
  تبریک و تبرک
  ۱۸:۰۴ ۹۷/۰۵/۳۱
  سلام،تبریک
  ۱۸:۰۰ ۹۷/۰۵/۳۱
  تبریک
 • ۶ بازدید
  عید سعید قربان مبارک باد
  ۱۳:۰۲ ۹۷/۰۵/۳۱
  سلام این عید با عظمت بر شما هم مبارک باشد. @goli7 @nabi25 @ALANDM @montazer.yar
  ۱۱:۲۱ ۹۷/۰۵/۳۱
  سلام .عیدتون مبارک
  ۱۱:۱۲ ۹۷/۰۵/۳۱
  سلام ..عیدشمام مبارکــــ☺ــــــ
 • ۷ بازدید
  امام جواد علیه السلام: «لَوْ سَكَتَ الْجاهِلُ مَا اخْتَلَفَ النّاسُ؛ چنانچه افراد جاهل ساكت باشند، مردم دچار اختلافات نمى‌شوند». (بحارالانوار، ج۷۵، ص۸۱)
  ۱۴:۳۸ ۹۷/۰۵/۲۱
  سلام و عرض تسلیت
  ۲۳:۱۲ ۹۷/۰۵/۲۰
  سلام ممنونم از توجه شما
  ۲۲:۵۸ ۹۷/۰۵/۲۰
  سلام بسیار عالی
 • ۵ بازدید
  چرا کودکان به اموال دیگران دست‏ درازی می‏کنند؟ »»» تحمیل سلیقه‏ بزرگ‏ترها: «در خرید وسایل مورد نیاز کودک، سلیقه‏ خود را تحمیل نکنید که در این صورت، چون آن وسیله را دوست ندارد، سراغ وسیله‏ دوستش می‏ رود».
 • ۶ بازدید
  چرا کودکان به اموال دیگران دست‏ درازی می‏کنند؟ »»» انحصار طلبی: «کودک، هر چه می‏خواهد، بدون استثنا برایش تهیه می‏کنند. این برخورد، افزون بر این که مانع چشیدن طعم تلخ ناکامی می‏شود که گاهی لازم است، روحیه‏ انحصار طلبی را در او ایجاد می‏کند و گمان می‏کند هر چه در عالم وجود دارد، از آن او است و وسایل دیگران را بدون اجازه‏ آنان بر می‏دارد».
 • ۵ بازدید
  همرنگی با دیگران: «پدر برای فرزند خود، جامدادی گران قیمت و منحصر به فردی می‏خرد. کودک به مدرسه می‏رود و همسالان به جهت جذابیت آن، دور و برش را می‏گیرند و به وی اظهار علاقه می‏کنند؛ اما پس از چند روز، چون تافته‏ جدا بافته‏ ای است، ترکش می‏کنند. دانش‏ آموز احساس می‏کند با دیگران همرنگ نیست؛ بدین جهت، جامدادی متعارف یکی از همسالان را بر می‏دارد تا با دیگران همرنگ شود و همسالان، به او نیز توجه کنند».
  ۲۲:۴۸ ۹۷/۰۵/۱۵
  «به والدین عزیز توصیه می‏شود در خرید وسایل مورد نیاز کودک، عرف همسالان او را در نظر بگیرند و پا را فراتر نگذارند».
 • ۶ بازدید
  چرا کودکان به اموال دیگران دست‏ درازی می‏کنند؟ مهین و شهین دو خواهرند. مهین که بزرگ‏تر است، شهین را کتک زده. شهین چون توان مقابله به مثل را ندارد، ساعت مهین را بر می‏دارد و به پدر اطلاع می‏دهد که مهین ساعتش را گم کرده است تا توبیخ شود و بدین شکل از او انتقام بگیرد و پس از انتقام‏جویی، ساعت را به جای اولش باز می‏گرداند. در مواجهه با این پدیده باید به کودک درس انصاف داد؛ یعنی که نمی‏تواند برای انتقام‏جویی، از شیوه‏ های غیر انسانی استفاده کند.
 • ۷ بازدید
  چرا کودکان به اموال دیگران دست‏ درازی می‏کنند؟ »»» کودک سه ماه است به مدرسه رفته؛ ولی توجهی از سوی اولیای مدرسه به او نشده است. وسیله‏ ای از دوستش را بر می‏دارد و بعد خود را به دفتر مدرسه معرفی می‏کند تا توبیخ شود و مورد توجه قرار گیرد. به اولیای خانه و مدرسه توصیه می‏کنم به کودکان توجه کنند تا نیاز فطری آنان به جلب توجه کمتر شود و مجبور نشوند از راه‏های ناپسند، خود را نشان دهند.
 • ۷ بازدید
  چرا کودکان به اموال دیگران دست‏ درازی می‏کنند؟ »»» متأسفانه برخی از والدین، هنگام مواجهه با این مسأله (دست درازی کودک به اموال دیگران) بی‏درنگ بر او برچسب دزد می‏زنند و او را به شدت توبیخ می‏کنند. پیش از ذکر علل این رفتار، لازم است تأکید شود که تا اطمینان نیافته‏ اید شی‏ء گم شده را فرزندتان برداشته است، عکس‏ العمل نشان ندهید. در موارد بسیاری پس از توبیخ کودک، شی‏ء گم شده پیدا شده است. »»» ادامه را در قسمت نظرات مطالعه فرمایید
  ۰۰:۵۵ ۹۷/۰۵/۸
  طبیعی است که پس از رسیدن به مقصود، خودکار سعید را به جای اولش بر می‏گرداند. در مواجهه با این رفتار، باید به حمید آموخت که با دوست و رقیب خود باید رقابت مثبت داشته باشد؛ و گرنه رشد او و نمره‏ بهترش، ارزشی نخواهد داشت.
  ۰۰:۵۵ ۹۷/۰۵/۸
  حمید و سعید، دو رقیب درسی هستند. زنگ املا است. معلم املا را آغاز می‏کند. حمید خودکار سعید را بر می‏دارد تا چند لحظه عقب بماند و آرامش خود را از دست بدهد و نمره ‏اش از حمید کمتر شود.
 • ۵ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» احساس حقارت: «کودکی که فراوان توبیخ و سرزنش شود، احساس حقارت می‏کند و برای جبران این احساس، دروغ می‏گوید تا با دروغ‏هایش خود را بزرگ نشان دهد؛ پس سرکوفت را قطع کنید».
  ۱۵:۱۶ ۹۷/۰۵/۸
  سلام ممنونم
  ۰۰:۵۷ ۹۷/۰۵/۸
  سلام احسنت
 • ۸ بازدید
  پاداش زدودن انـدوه مـؤمن »»» امام رضا (علیه السلام): «هر كس انـدوه مؤمـنى را بزداید، خـداوند در روز قــیامت، غــم از دلـش مى زداید».
  ۲۳:۴۱ ۹۷/۰۵/۳
  سلام،چقد عالــی خدا خیــرشون بده! عیدتونم مبارک
  ۲۳:۳۱ ۹۷/۰۵/۳
  سلام،عیدتون مبارک....عالی
 • ۶ بازدید
   امام رضا (علیه السلام): «ما خاندانى هسـتیم كه گذشت را از آل یعقوب و سپاسگزارى را از آل‌داود، به ارث برده‌ایـم».
 • ۱۰ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» پرسش‏های فراوان از کودک: «پرسش‏های فراوان از کودک و سؤال پیچ کردن او، وی را به دروغ وامی‏دارد؛ پس در صورت ارتکاب عمل خلافی، از او نپرسید: تو این کار را کرده‏ای؟ بلکه بگویید: هر کس این کار را انجام داده، دیگر تکرار نکند».
  ۲۲:۲۴ ۹۷/۰۵/۱
  سلام احسنت بسیار عالی و کاربردی
 • ۶ بازدید
  حاج آقا نورالله نجفی اصفهانی از مراجع زمان قاجاریه: «ایرانیان با اینکه علاوه بر غیرت وطن‌خواهی، غیرت دینی و اسلامی دارند و مطابق فرمان و کتاب آسمانی خود... مذهباً نباید راضی بشوند کفار بر آن‌ها و مملکت آن‌ها راه استیلایی داشته باشد و صنایع آنان بهتر از صنایع خارجه می‌باشد، چرا صنایع خود را متروک و صنایع اجانب را مرغوب می‌نمایند و خود را اسیر صنایع اجانب و آن‌ها را باثروت، و مملکت خود را مبتلا به فقر و فاقه نموده‌اند و از دستورات مذهبی خود تخلف نموده‌اند؟»
 • ۷ بازدید
  برخی به غلط، سخن از لزوم جدایی دیپلماسی از ایدئولوژی به میان می‌آوردند، درحالی‌که دیپلماسی ایدئولوژیک هیچ اشکالی ندارد و القای تقابل میان ایدئولوژی و منافع ملی، صحیح و منطقی نیست. ایدئولوژی به دنبال تأمین و حفظ منافع ملی است و هویت یک ملت محسوب می‌شود. آمریکایی‌ها در سخنان خود بارها از عبارت «ارزش‌های آمریکایی» استفاده می‌کنند که همان ایدئولوژیِ آن‌ها و برگرفته از اعلامیه‌ی استقلال آمریکا است.
 • ۸ بازدید
  بعضی دولتهای اسلامی پیشمرگ آمریکا شده اند
  ۲۳:۲۳ ۹۷/۰۴/۲۸
  سلام احسنت بسیار عالی
 • ۶ بازدید
  رسـول خـدا (صلی‌الله‌علیه‌وآله): «خَیْـرُ اَوْلادِکُمْ الْبَنـاتُ؛ بهـترین فـرزندان شما دخـتران هستند».
  ۰۰:۵۵ ۹۷/۰۴/۲۷
  عالی عالی...
  ۱۶:۲۶ ۹۷/۰۴/۲۶
  سلام،خیلیم عالی✔
 • ۴ بازدید
  خواهر مسیح علی نژاد در همایش دختران انقلاب با بیان اینکه نوه ارشد یک مرد انقلابی و غیرتمند از شمال کشور هستم، گفت: «خانواده من محکم و استوار در امتداد راه شهیدان ایستاده اند. اینجا ایران اسلامی است، کشوری که تنها پرچمدار حفظ حجاب فاطمی در جهان است و ما پیرو مکتبی هستیم که زن را اکثرالخیر نامیده است. ما پیرو دین و مذهبی هستیم که امام حاضرمان (عج) الگوی خود را حضرت زهرا (س) می داند.
 • ۱۱ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» لاف زدن: «کودکان در این سن، گاهی لاف می‏زنند تا بزرگ‏نمایی کنند. او را از زشتی و نامطلوب بودن این عمل در دید دیگران آگاه کنید».
 • ۸ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» توقع بیش از حد: «توقع بیش از حد والدین و معلم، کودک را به دروغ وامی‏دارد. والدین یا معلم به کودک می‏گویند: چرا در درس ریاضی نمره‏ 17 گرفتی؟ توقع ما از تو، نمره‏ 20 بود. کودک به دروغ می‏گوید: وقت کم آوردم و .... ». از کودکان خود در حد توان و هوش آنان توقع داشته باشید.
  ۲۳:۴۱ ۹۷/۰۴/۲۰
  لایک...
 • ۸ بازدید
  از امام صادق (علیه‌السلام) پرسیده شد: «مردانگى چیست؟ فرمود: خدا تو را آنجا که منـع کرده، نبیند و آنجا که امـر کرده، گم نکند».
تحف‌العقول، ص 359
  ۲۳:۱۸ ۹۷/۰۴/۲۱
  ✔✔✔
  ۱۴:۲۹ ۹۷/۰۴/۱۸
  اَللهُ‍ــــــمَ‌صَلِّ‌عَلٰی‌جَعْفَرِبْن‌مُحَـــمَّدِ‌صْـــٰـادِقْ‌عَلَیه‌السَلاٰمْ
 • ۹ بازدید
  از امام صادق (علیه‌السلام) پرسیده شد: «مردانگى چیست؟ فرمود: خدا تو را آنجا که منـع کرده، نبیند و آنجا که امـر کرده، گم نکند».
تحف‌العقول، ص 359
  ۲۳:۲۰ ۹۷/۰۴/۲۱
  جملات آسمانی اهل بیت( ع) نجات بخشه بی شک و درنگ...‌@ سید
 • ۷ بازدید
  امام صـادق علیه السلام: «قرآن عهـدنامه خـدا برای مردم است. شایسـته است كه انسـان مسلمان به آن عهـدنامه نگاه كند و در هر روز پنجاه آیه بخواند».
  ۱۳:۳۳ ۹۷/۰۴/۱۸
  علیک سلام، تشکر وهمچنین
  ۱۱:۳۷ ۹۷/۰۴/۱۸
  ان شاءالله و تشـکر
  ۱۰:۵۸ ۹۷/۰۴/۱۸
  سلام ان شاء الله مشمول شفاعت حضرت در دنیا و آخرت باشید. @samiarmosafer @ymhdi313 @M.Nargesi @Tanin_Darya
 • ۵ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» تکلیف زیاد: «معلمی که تکالیف فراوانی را بر عهده‏ دانش‏ آموز می‏گذارد؛ به گونه‏ ای که انجام آن‏ها در توان کودک نیست، او را به دروغ وا می‏دارد و کودک برای توجیه عدم انجام تکالیف، دروغ می‏گوید».
 • ۸ بازدید
  اینگونه مسلمانان برده کفار میشوند! »»»» خداوند به کسانی ‌که به دعوت او پاسخ ندهند، وعده‌ی عذاب داده است اگر پیامبر بگوید، بروید به جنگ و آنها نروند، نتیجه این میشود که جامعه‌ی جهانی اسلام به‌وجود نیاید و جامعه‌ی موجود اسلامی نیز قوّت و قدرت پیدا نکند؛ دشمن غالب شود و درنتیجه، جامعه‌ی اسلامی را ازبین ببرد و تبدیل کند به جامعه‌ای مشرک و جاهلی، و به‌جای حکومت الله، حکومت طاغوت را بر سر کار آورد و به‌جایِ اطاعت خدا، اطاعت طاغوت ....
 • ۷ بازدید
  بیماری ذلت در بین برخی کشورهای اسلامی
 • ۶ بازدید
  در این کاریکاتور رفتار «بن سلمان» ولیعهد سعودی و «بن زاید» ولیعهد امارات به طواف این دو در گرد ترامپ تشبیه شده است!
 • ۱۳ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» انتقام‏جویی: «کودک، گاهی دروغ می‏گوید تا از دیگری انتقام بگیرد. بهرام و شهرام دو برادرند. بهرام، شهرام را کتک می‏زند و چون شهرام، توان مقابله با بهرام را ندارد، به دروغ، او را نزد پدر خطاکار معرفی می‏کند تا پدر او را توبیخ یا تنبیه کند و به این صورت، انتقام بگیرد. در این صورت، باید به او درس انصاف بدهید که پسندیده نیست برای انتقام از دیگری، به دروغ متوسل شود».
  ۲۳:۰۳ ۹۷/۰۴/۲۰
  سلام ممنونم از حسن توجهی که دارید. @safer.m @seemin @goli7
  ۲۲:۰۰ ۹۷/۰۴/۱۳
  سلام.خیلی خوبه این پستها.چون به اعتقاد من، متاسفانه پدر و‌مادرها اکثرا در تربیت فرزندانشون سهل انگاری میکنند
  ۰۰:۰۰ ۹۷/۰۴/۱۳
  سلام بسیار عالی احسنت
 • ۲۵ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» جلب توجه: «کودکان به طور فطری به توجه نیاز دارند و گاهی برای جلب توجه دیگران به خود، دروغ می‏گویند. توصیه می‏شود به حد کافی به آنان توجه کنید تا مجبور نشوند از این طریق، توجه دیگران را به خود جلب کنند».
  ۲۳:۵۳ ۹۷/۰۴/۱۱
  سلام بنده هم به شما خدا قوت عرض میکنم و ممنونم بابت توجهی که دارید.
  ۲۲:۳۷ ۹۷/۰۴/۱۰
  سلام اوقاتتون بخیر و خوشـی خداقوت خســته نباشید پســتا بسیــار خوب و کاربردی هستن..
 • ۸ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» ترس از تنبیه: «اگر کودکان، از تنبیه بدنی در امان باشند، دروغ نمی‏گویند. اگر کودک بداند در صورت ارتکاب خلاف و عملی ناپسند، والدین یا معلم، او را تنبیه نمی‏کنند، بلکه به او آگاهی می‏دهند و در صورت نیاز، از او شکوه خواهند کرد، حقیقت را خواهد گفت. توصیه می‏شود در صورت ارتکاب خلاف، از ساز و کارهای بازدارنده، یعنی رو ترش کردن، محرومیت، تحریک عواطف، قهر، و شیوه‏ بده و بستان استفاده کنید و از تنبیه بدنی جدا بپرهیزید.
  ۲۳:۴۹ ۹۷/۰۴/۱۱
  ممنونم از توجهی که داشتید
  ۲۲:۲۰ ۹۷/۰۴/۱۰
  عالی...پست ها بسیار مفید√√√
 • ۸ بازدید
  یمن ملت مقاومت »»»» برای توصیف این تصویر هیچ واژه ای پیدا نمیشود! کلمات ناتوان از این هستند که بتوانند چنین عکسی را توصیف کنند!!!
  ۲۳:۴۹ ۹۷/۰۴/۱۱
  ممنونم از شما بزرگواران
  ۰۰:۴۹ ۹۷/۰۴/۱۰
  ۲۳:۳۴ ۹۷/۰۴/۹
  دقیقا
 • ۲۸ بازدید
  علل دروغگویی کودکان بالاتر از 6 سال »»» کودک مرتکب خلافی شده است. پدر یا مادر می‏گوید: آقا کلاغه خبر آورده که چنین کاری کرده ‏ای. او به تدریج خواهد فهمید که این مسأله دروغ است و خود نیز دروغ می‏گوید. افزون بر این، اعتمادش نیز از والدین سلب خواهد شد. باید توجه داشت که محیط، منحصر در خانه نیست و ممکن است دروغگویی از مدرسه، محله، خانه‏ ی نزدیکان یا... به کودک منتقل شود؛ پس باید محیط را اصلاح کرد. در حضور کودک، به شوخی دروغ نگویید.
  ۰۰:۴۹ ۹۷/۰۴/۱۰
  دقیقا