در حال بارگذاری
بالا
۱۷ بازدید
برو به کلوبدانلود
۲۰:۰۱ ۹۵/۱۲/۳۰
سلام خدمت دوستان.
سال نو را هم تبریک میگویم. 
یه متن خوب به دستم رسید گفتم براتون بفرستم شما هم استفاده کنید. 
با عنوان::: فضائلی از اهل بیت علیهم السلام.

سلام خدمت دوستان. سال نو را هم تبریک میگویم. یه متن خوب به دستم رسید گفتم براتون بفرستم شما هم استفاده کنید. با عنوان::: فضائلی از اهل بیت علیهم السلام.

۲۰:۰۴ ۹۵/۱۲/۳۰
عبدالله بن ولید سمّان می‌گوید: امام باقر علیه السلام از من پرسید: «ای عبدالله! درباره علی و موسی و عیسی علیهم السلام چه می‌گویی؟ » گفتم: «درباره ی آنان چه می‌توانم بگویم؟! » حضرت فرمود: «به خدا سوگند علی علیه السلام از آن دو اعلم بود. » سپس فرمود: «مگر شما نمی گویید آنچه را که پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم دارد علی علیه السلام هم دارد؟ » گفتم: «آری، ولی مردم انکار می‌کنند. » حضرت فرمود: «با این فرمایش خداوند به موسی علیه السلام با آنان مباحثه کن که می‌فرماید: «و کتبنا له فی الالواح من کل شی ء موعظة» [۱۹]. در این آیه خداوند به ما فهمانده است که همه چیز را برای او ننوشته است. و به عیسی علیه السلام فرموده است: «وَ لِأُبَیِّنَ لَکُمْ بَعْضَ الَّذی تَخْتَلِفُونَ فیه » [۲۰]. و اینجا هم به ما فهمانده که تمام چیزها را برای عیسی علیه السلام بیان نکرده است. و به محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرموده است: «و جئنا بک شهیدا علی هؤلاء و نزلنا علیک الکتاب تبیانا لکل شی ء. » [۲۱]. و درباره ی آیه ی: «قل کفی بالله شهیدا بینی و بینکم و من عنده علم الکتاب. » [۲۲] فرمود: به خدا سوگند!
۲۰:۰۵ ۹۵/۱۲/۳۰
ما را قصد کرده است و علی نخستین ما و افضل ما و بهترین ما بعد از پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم می‌باشد. آن علمی که خداوند برای آدم فرستاده است به همان حال نزد ماست و از میان ما، عالمی از دنیا نمی رود مگر اینکه کسی را که علم او را بداند، جانشین خویش بگذارد و علم همین طور به ارث می‌رسد. » [۲۳]. می گویند از امام محمد باقر علیه السلام مروی است که: «خداوند عالمیان را وصف نمی توان نمود و حال آنکه در قرآن فرموده است: «و ما قدروا الله حق قدره. » [۲۴] (یعنی: آنها خدا را درست نشناختند. ) و به درستی که پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم را هم وصف نمی توان نمود و حال آنکه خداوند او را به قاب قوسین برد و طاعت او را در زمین مثل طاعت خود گرداند و امور دین را به او واگذار فرمود. ما اهل بیت را وصف نمی توان نمود که کار ما کار او است و سخن ما سخن او است و علم ما محیط به تمام اشیاء است. » پس ای غافل هوشیار و ای بصیر دین دار! از این بزرگتر معجزه نیست. که هم چنان که خدا را وصف و بیان نمی توان کرد همچنین ایشان را نیز وصف و بیان نمی توان کرد. پس همه کس عاجز است از وصف و بیان و اوصاف و احوال ایشان و نیز بدانکه از این بزرگتر معجزه ای نیست که ایشان به همه ی اشیاء محیط هستند، چه آسمان باشد و چه زمین و چه عرش باشد و چه کرسی و چه مشرق باشد و چه مغرب و چه دریا باشد و چه صحرا و از اینجا است که فرموده اند که: همه ی دنیا در نزد امام علیه السلام مثل پره ی گردو است. » [۲۵].
۲۰:۰۶ ۹۵/۱۲/۳۰
منابع : [۱۹] سوره اعراف آیه ی ۱۴۵ «یعنی: و در الواح از هر موضوعی برای موعظه و تحقیق هر چیزی، برای او نوشتیم. ». [۲۰] سوره زخرف آیه ۶۳ «یعنی: آمده‌ام تا برخی از آنچه را که در آن اختلاف دارید روشن کنم. ». [۲۱] سوره ی نحل آیه ی ۸۹ «یعنی: تو را گواه بر آنان قرار می‌دهیم و ما این کتاب را بر تو نازل کردیم که بیانگر همه چیز است. ». [۲۲] سوره ی رعد آیه ۴۳ «یعنی: بگو کافی است که خداوند و کسی که علم کتاب نزد اوست میان من و شما گواه باشند. ». [۲۳] بحارالانوار ج ۲۶. [۲۴] انعام ۹۱ - حج ۷۴ - زمر ۶۷. [۲۵] عین الحیاة - خلاصة الأخبار.
۲۱:۵۷ ۹۵/۱۲/۳۰
سلام داداش بایرام مبارک
۲۱:۵۹ ۹۵/۱۲/۳۰
بسیار عالی خدا قوت
۲۲:۰۸ ۹۵/۱۲/۳۰
سلام داش مهدی
۲۲:۰۸ ۹۵/۱۲/۳۰
(∩_∩)
۲۲:۰۹ ۹۵/۱۲/۳۰
تشکر سیمین خانم...(^-^)
۲۳:۵۹ ۹۶/۰۱/۲
سلام سال نو رو خدمتتون تبریك عرض میكنم
۰۰:۰۳ ۹۶/۰۱/۳
سلام امیر اقا .. این عید رو به شما و خانواده محترم تبریک عرض میکنم ... ان شاء الله به خوشی و سلامتی ...(∩_∩)