در حال بارگذاری
بالا
۲۸ بازدید
برو به کلوبدانلود
۲۳:۳۲ ۹۶/۱۰/۲۳
#امام_موسی_ابن_جعفر_علیه_السلام : چشم و گوش خود را نسبت به برادر دینی ات تکذیب کن آنچنان که اگر پنجاه نفر درباره او حرفی زدند و او خلاف آنها را گفت، تو حرف او را قبول کن و دیگران را تکذیب نما (به او کمال خوشبینی داشته باش). (سفینه، ج2، ص111)

#امام_موسی_ابن_جعفر_علیه_السلام : چشم و گوش خود را نسبت به برادر دینی ات تکذیب کن آنچنان که اگر پنجاه نفر درباره او حرفی زدند و او خلاف آنها را گفت، تو حرف او را قبول کن و دیگران را تکذیب نما (به او کمال خوشبینی داشته باش). (سفینه، ج2، ص111)

۲۳:۳۳ ۹۶/۱۰/۲۳
خیلی زیبا... امام موسی کاظم جد من است
۲۳:۳۵ ۹۶/۱۰/۲۳
سلام باید الگو گرفت اما متاسفانه کمتر الگو میگیریم.. درود بر شما گرامی ☺
۲۳:۳۹ ۹۶/۱۰/۲۳
سلام متاسفانه از خیلی آیات و روایت ها هم داره فقط برای چشم و گوش بستن و اینکه نیازی نیست اقدامی کنیم استفاده میکنند مثل همون جریان ای مالک اگر دیدی کسی شب خلافی کرده صبح به چشم بد به او نگاه نکن که بعد مشخص شد ماجرا چی بود ویا مثل جریان پیامک هایی که به چند نفر بفرستید و...که همه ساخته دشمن برای انحراف بود ،پس اگر اینطوری باشه هیچ گناه کار و قاتل و مجرمی رو که نباید دستگیر و مجازات کرد چون بدونه شک همه شون منکر میشن حتی مجاهدین ومنافقین هم که دستگیر میشدن الکی اشک تمساح میریختند و میگفتند که فریب خوردن وبی گناه هستند ،،،پس با توجه به این مطلب همه رو باید آزاد گذاشت ،،و چون هیچ کس به گناهش اعتراف نمیکنه همه درست کار و بی گناه هستند !!!!درسته؟
۲۳:۴۲ ۹۶/۱۰/۲۳
سلام، ممنون از حضور دوستان
۲۳:۴۶ ۹۶/۱۰/۲۳
این حرف من نیست، فرمایش امام معصومه با منبع که موارد متعدد دیگه ای هم موید همین مطلبه. اگه نعوذ بالله انتقادی به این فرمایش وارد میدونید لطفا درباره اش با من بحث نکنید من فقط راوی بودم.
۰۰:۰۰ ۹۶/۱۰/۲۴
علیک سلام ،خواهش میکنم ،ممنون میشم اگر جواب بدید که پس با توجه به این مطلب کلا هیچ کس نباید دستگیر ومجازات بشه و اون چهارشاهد و...هم که در دین و حتی خود قرآن گفته شده همه نقض میشه،،درسته؟؟؟
۰۰:۰۶ ۹۶/۱۰/۲۴
مشخصه که این حدیث مربوط به گناهان و مجازات های کیفری نیست مربوط به اون چیزی هست که در دل آدم ها و اعتقادشونه و یا گناهانی که بحث تضییع حق الناس رو پیش نمیاره. مثل همون زمانیکه پیامبر مکه رو فتح کردن و کفار مکه همگی اعلام کردن اسلام آوردیم. آیا به نظرتون پیامبر از قلبشون خبر نداشت که دروغ میگن؟ اما به حرفشون استناد کرد و اون ها رو بخشیدند و فرصت دادند تا یا واقعا مسلمان بشن و یا با اعمالشون دروغشون رو به اثبات برسونن و مستحق مجازات کیفری بشن.
۰۰:۰۹ ۹۶/۱۰/۲۴
درودخواهری✔✔✔
۰۳:۰۰ ۹۶/۱۰/۲۴
سلام. در مورد اینکه بفهمیم حدیثی ثقه و محکم هست یا نه که راهکار وجود داره و میشه تحقیق کرد. ولی نکته‌ای هم هست و اون اینکه احادیث به تنهایی تفسیر نمیشن! گاهی برای بررسی یک حدیث، چندین حدیث دیگه مورد بررسی قرار میگیرند تا مضمون اصلی کاملاً روشن بشه.... البته پیامی که از همین حدیث به تنهایی استخراج میشه جز لزوم خوش گمانی و حسن ظن در مورد مؤمنان نیست! چرا که از قید «برادر دینی» استفاده شده و نه همه‌ی افراد! ‌چرا که نه بدگمانی نسبت به مومنان رواست و نه خوش گمانی نسبت به گناهکاران! مخصوصاً اونها که مستمراً در حال گناهند. ولی در کل، تا اونجا که لطمه‌ای به کسی وارد نشه، سفارش کلی دین، اغماض و چشم‌پوشی از حتی خطاهایی هست که با چشم میبینیم و با گوش می‌شنویم. البته تأکید میکنم اگه لطمه‌ای به کسی وارد نشه.
۰۳:۰۰ ۹۶/۱۰/۲۴
@azraeel @samiarmosafer
۰۵:۲۰ ۹۶/۱۰/۲۴
علیک سلام تشکر از توضیحات خوبتون خواهر نرگسی بزرگوار راستش از دیشب که این بحث شده تا حالا در این فکرم که با این شرایط حسن روحانی بی تدبیر و وزرا و اطرافیانش هرچه (دروغ و وعده الکی و حرف بیخود در مورد دستاوردهای برجام و....)میگن ما همش باید بپذیریم و گمان خوب کنیم و هیچ مطالبه وروشنگری هم نباید کنیم
۱۵:۰۴ ۹۶/۱۰/۲۵
زییا
۱۵:۲۰ ۹۶/۱۰/۲۵
حدیث زیبایی است