در حال بارگذاری
بالا
۱۸ بازدید
برو به کلوبدانلود
۱۳:۴۴ ۹۶/۰۷/۲۱
مولا علی‌(ع): اگر دنیا را به من بدهند، تا دانه گندمی را از مورچه‌ای به ستم بگیرم هرگز چنین نخواهم کرد(نهج البلاغه‌خطبه 224) / زرتشت:
10,000 مورچه دانه‌کش‌رابکشیدتا آمرزیده‌شوید.

مولا علی‌(ع): اگر دنیا را به من بدهند، تا دانه گندمی را از مورچه‌ای به ستم بگیرم هرگز چنین نخواهم کرد(نهج البلاغه‌خطبه 224) / زرتشت: 10,000 مورچه دانه‌کش‌رابکشیدتا آمرزیده‌شوید.

۱۳:۴۹ ۹۶/۰۷/۲۱
سلام استاد میمدال روز آدینه تون بخیر و نیکی.. البته اوستا کتاب خدا هست و زرتشت پیامبر الهی.. اینها تحریفاتی هست که در این دین هماننده همه دینها تزریق شده.. لایک به حدیث مولا علی (ع)
۱۳:۵۴ ۹۶/۰۷/۲۱
من یکی از همکلاسی دوران کارشناسیم زرتشتیه، اگه یوقت بخوام اینو بذارم تو گروه ریموو میشم: )/ الحق مع علی
۱۳:۵۸ ۹۶/۰۷/۲۱
سلام، حداقل آدرس بدید بتونیم بهش استناد کنیم
۱۴:۰۷ ۹۶/۰۷/۲۱
سلام علیکم... جالب بود. فدای کلام گهر بار مولا علی علیه السلام
۱۴:۰۸ ۹۶/۰۷/۲۱
علیک سلام جناب داریوش خان / زرتشت یک مصلح ایرانی بود که بیش از هزار سال قبل مسیح می زیست / اما اینکه خودش نبی بوده اختلاف نظر است. / سه اصل پندار نیک ، کردار نیک ، گفتار نیک که در راستای دین اسلام است را به جامعه ارائه کرد.
۱۴:۱۵ ۹۶/۰۷/۲۱
خداوند در آیه 14 سوره حج می فرماید: مردم به سه گروه تقسیم می شوند ؛ مومنین ، اهل کتاب ، مشرکین . / اهل کتاب چه کسانی هستند؟ طبق آیه 17 حج ؛ یهودی و صابئی و مسیحی و مجوس ؛ هستند .
۱۴:۲۲ ۹۶/۰۷/۲۱
به نظر مورخین ، دین رسمی ایرانیان در زمان امپراطوری ساسانیان مجوس بوده . حال باید دید که پیامبر آیین مجوس همان زرتشت است و کتابش اوستا یا ...؟
۱۴:۲۶ ۹۶/۰۷/۲۱
در تاریخ ساسانیان نامی از دین زرتشت به چشمم نخورده ولی اسم موبدان و موبد موبدان بسیار اومده، کرتیر یکی از اون هاست
۱۴:۲۸ ۹۶/۰۷/۲۱
مجوس همون زرتشت هست و نسل به نسل و سینه سینه همانند دین اسلام انتقال یافته.. من هم دیدم آیه ایی رو که فرمودین.. حتی آثار تاریخی مبنی بر صحت این موضوع وجود داره.. ایرانیان اولین ملت یکتاپرست دنیا هستن..
۱۴:۳۱ ۹۶/۰۷/۲۱
@a.s.kh.
۱۴:۳۲ ۹۶/۰۷/۲۱
آیا مجوس همان زرتشت است؟ سندی در دست نیست ولی احادیثی وارد شده که این دو را از هم جدا میکند . یعنی مجوس قبل از زرتشت بوده و پیامبری غیر از زرتشت داشته و کتابی بنام زمزمه و زرتشت و اوستا در ادامه همین آیین است و زرتشت پیامبر نیست بلکه مصلحی بود موحد.
۱۴:۳۶ ۹۶/۰۷/۲۱
امکانش هست.. در مثال مناقشه ایی نیست ولی مثلا اگر بفرض جلوی یه زرشتی بگی مجوس ها فلان هستن! فکر کنم حسابمون با کرم الکاتبین باشه! چون قطعا به خودشون میگیرن..
۱۵:۰۶ ۹۶/۰۷/۲۱
اطلاعات جالبی بود. ممنون
۱۵:۳۶ ۹۶/۰۷/۲۱
مقایسه جالبی بود. الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمة المعصومین علیهم السلام.