در حال بارگذاری
بالا
 • ۶۹ بازدید
  یک غذای خوشمزه تایلندی
 • ۶۹ بازدید
  کویر دبی
 • ۶۹ بازدید
  خرید کفش های سنتی مالزی به عنوان سوغاتی
این کفش یکی از سوغاتی های گران مالزی و یکی از زیباترین صنایع دستی مالزی هستش که قیمت اون در حدود 900 هزار تومن هستش
 • ۴۹ بازدید
  آبشار خلانگ لن تایلند
برای رسیدن به این آبشار باید چند ساعتی از بانکوک فاصله بگیرید و به دل طبیعت پارک ملی زیبایی به همین نام پا بگذارید. وقتی جنگل انبوه خلانگ لن را در نوردید و درختان سر به آسمان ساییده را پشت سر بگذراید، یواش یواش به این شکوه دلفریب نزدیک و نزدیک تر خواهید شد. کمی نمی گذرد که می توانید آبشار خلانگ لن را از میان درختان پیدا کنید و دقایقی مبهوت عظمت و زیبایی اش شوید.برای رسیدن به این آبشار باید چند ساعتی از بانکوک فاصله بگیرید و به دل طبیعت پارک ملی زیبایی به همی
 • ۶۹ بازدید
  پارک لومپینی (Lumphini) واحه‌ای داخل شهری، پر شده از آسایش، هوای تازه و سایه درختان است. این پارک به مسافران تور تایلند اجازه می‌دهد در شهر شلوغ بانکوک راهی به سوی طبیعت پیدا کنند. این پارک با نام محل تولد بودا در نپال نامگذاری شده است، بیشتر از نیم میلیون متر مربع مساحت دارد و منزلگاه انواع جانوران و گیاهان است.
 • ۴۳ بازدید
  پیدا کردن موزه مردم بانکوک (Bangkok Folk Museum یا Bangkokian Museum) در تور تایلند برایتان سخت خواهد بود. این موزه حتی آنچنان که باید و شاید شناخته شده نیست. موزه صاف و ساده است، ولی افسون اصلی آن، لذت یافتن این جواهر کوچک متوقف شده در زمان است. این موزه شامل دو ساختمان چوبی زیبا است که در وضعیتی بسیار خوب حفظ شده‌اند و همان شکلی هستند که در یک قرن پیش بوده‌اند.
 • ۴۵ بازدید
  کتابخانه Neilson Hays یک مکان فرهنگی در سیلوم و جایی عالی برای دور شدن از هیاهو و شلوغی بانکوک در تور تایلند است. این کتابخانه دو گالری مجزا دارد که هر کدام کارهای متفاوت هنری را به نمایش می‌گذارند. نگران نباشید، تعداد قابل توجهی از کتاب‌ها به انگلیسی هستند. کتابخانه Neilson Hays به اندازه یک پیاده‌روی 15 دقیقه‌ای یا یک سواری 5 دقیقه‌ای با تاکسی از هر دوی ایستگاه‌های Surasak و Chong Nonsi قطار هوایی فاصله دارد.
 • ۱۵۳ بازدید
  مرکز فرهنگ و هنر بانکوک (Bangkok Art and Culture Centre) یا به اختصار BACC، مرکز اصلی صحنه‌ی در حال شکوفایی هنر در بانکوک است و به مسافران تور تایلند مجموعه‌ای گسترده از کارهای هنری معاصر، طراحی، موسیقی، تئاتر و فیلم را ارائه می‌دهد. این مرکز که تنها چند دقیقه پیاده‌روی با ایستگاه استادیوم ملی قطار هوایی فاصله دارد، میزبان چندین نمایشگاه همواره در حال تغییر از هنرمندان تایلندی و بین‌المللی است.
 • ۴۵ بازدید
  موزه مادام توسو بانکوک در مرکز خرید سیام دیسکاوری در منطقه سیام قرار گرفته است و یک موزه مومی سبک قدیمی نیست. برای این که در تور تایلند بتوانید یک عکس یادگاری با افراد مشهور دنیا، رؤسای حکومت‌ها، قهرمانان ورزشی، بازیگران افسانه‌ای و حتی خانواده سلطنتی بگیرید، حتما سری به این موزه بزنید.
 • ۴۸ بازدید
  فتن به کافه تکشاخ در تور تایلند

اگر تا به حال به تور تایلند رفته باشید، تصدیق می‌کنید که جای عجیبی است. چه در بازارهای شبانه عقرب خورده باشید، چه بر روی دریاچه‌ای پوشیده شده با نیلوفرهای صورتی قایق‌سواری کرده باشید، می‌دانید که تایلند تنها سرزمین لبخندها نیست
 • ۵۳ بازدید
  رفتن به ساحل هاد یوآن در کو فانگان در تور تایلند

ساحل هاد یوآن در جزیره Koh Phangan، یک مثال دیگر است که نشان می‌دهد این جزیره خیلی بیشتر از جشن‌های ماه کامل معروفش، برای مسافران تور تایلند جاذبه دارد. ساحل دلپذیر Haad Yuan، ساحلی آرام و بدون جاده و مکانی عالی برای شنا است.
 • ۴۴ بازدید
  برای گرفتن هتل کدام بخش بانکوک را انتخاب کنیم؟

بسیاری از مسافران تور تایلند در سفرهای 2 یا 3 هفته‌ای خود در این کشور، تنها چند روز را در بانکوک می‌مانند و بعد از آن به سمت سواحل جنوب کشور یا جاذبه‌های گردشگری شهرهای شمالی مانند چیانگ مای و چیانگ رای می‌روند.
 • ۴۴ بازدید
  چگونه مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در تور تایلند را پس بگیریم؟

شما برای بیشتر خریدهایی که در تور تایلند انجام می‌دهید، 7 درصد مالیات بر ارزش افزوده (VAT) را علاوه بر قیمت کالا می‌پردازید. خبر خوب برای توریست‌ها این است که در بسیاری از موارد، بازپس گرفتن مالیات بر ارزش افزوده قبل از خروج از تایلند ممکن است.
 • ۶۹ بازدید
  خرید از Asiatique The Riverfront در تور تایلند

مال Asiatique The Riverfront در آوریل سال 2012 افتتاح شد. گفتن نام آن برای تایلندی‌زبان‌ها کار آسانی نیست، اما این موضوع باعث نشده از جمعیتی که هر روز به این مکان می‌آیند تا از برخی از بهترین‌های بانکوک لذت ببرند کم شود
 • ۴۴ بازدید
  
اگر تا به حال عکس‌های پاتایا را در راهنماهای گردشگری و بروشورهای تبلیغاتی دیده باشید، یک عکس وجود دارد که به نظر می‌رسد همه از آن استفاده می‌کنند: یک نمای هوایی از خلیج پاتایا که خط ساحلی منحنی خلیج و شهر پشت آن را نشان می‌دهد.
 • ۳۹ بازدید
  رفتن از پاتایا به فرودگاه بانکوک

بسیاری از مسافران تور تایلند، در برنامه سفرشان در این کشور بازدید از بانکوک و پاتایا را با هم ترکیب می‌کنند. در این مطلب به شما می‌گوییم که چگونه می‌توانید برای پرواز برگشت‌تان از تور تایلند، از پاتایا به فرودگاه بانکوک بروید.
 • ۴۱ بازدید
  بازدید از پارک لومفینی بانکوک در تور تایلند

مرکز شهر بانکوک با قفل‌های ترافیکی، مال‌های خرید مدرن و آسمان‌خراش‌ها مترادف شده است. اما این تمام چیزی نیست که در تور تایلند می‌توانید از این بخش شهر انتظار داشته باشید. این جا همچنین محل قرارگیری پارک لومفینی، اولین پارک عمومی بانکوک است.
 • ۳۸ بازدید
  رفتن به یک بازار شناور در تور تایلند

بازار شناور Damnoen Saduak در 100 کیلومتری بیرون بانکوک قرار دارد. برای کسانی که در تور تایلند به پایتخت این کشور می‌روند، بازدید از این بازار از واجبات سفرشان خواهد بود
 • ۴۱ بازدید
  بهترین راز مخفی نگه داشته شده فرودگاه بانکوک

مکان‌های زیادی برای غذا خوردن و نوشیدن در فرودگاه Suvarnabhumi بانکوک وجود دارد. از استارباکس تا سوشی، Suvarnabhumi همه نوع گزینه‌ای دارد؛ بنابراین در زمان انتظار برای پرواز برگشت‌تان از تور تایلند، گرسنه نخواهید ماند.
 • ۴۴ بازدید
  بازدید از خانه جیم تامپسون در تور تایلند

بازدید از خانه جیم تامپسون می‌بایست در لیست بازدیدهای تمام مسافران تور تایلند باشد. مطمئن باشید بازدید از جاذبه‌های این خانه قدیمی و موزه، بعدازظهری دلپذیر را برایتان رقم خواهد زد.
 • ۳۳ بازدید
  بازدید از خانه جیم تامپسون در تور تایلند

بازدید از خانه جیم تامپسون می‌بایست در لیست بازدیدهای تمام مسافران تور تایلند باشد. مطمئن باشید بازدید از جاذبه‌های این خانه قدیمی و موزه، بعدازظهری دلپذیر را برایتان رقم خواهد زد.
 • ۴۳ بازدید
  بازدید از پارک سیام باستانی در تور تایلند

اگر در تور تایلند خود به بانکوک رفته‌اید و به دنبال یک جاذبه مناسب برای تمام خانواده و به دور از شلوغی جمعیت توریست‌ها هستید، از پارک Ancient Siam دیدن کنید.
 • ۳۹ بازدید
  خرید از بازار آخر هفته چاتوچاک در تور تایلند

با بیش از 9 هزار غرفه که در زمینی به وسعت 14 هکتار پخش شده‌اند و با 400 هزار بازدیدکننده که به طور متوسط از این بازار دیدن می‌کنند، باور بر این است که بازار چاتوچاک تایلند بزرگترین بازار آخر هفته در تمام دنیا است.
 • ۳۹ بازدید
  چگونه در تایلند چانه بزنیم؟

مهمترین نکته در مورد خرید از دست‌فروشان و مغازه‌داران در تور تایلند این است که همیشه لبخند بزنید. شاید توصیه‌ای کلیشه‌ای به نظر می‌آید، اما لبخند زدن مهمترین بخش تخفیف گرفتن در زمان خرید در تایلند است
 • ۴۰ بازدید
  خرید از مال ترمینال 21 در تور تایلند

از بانکوک تا سن فرانسیسکو، تا لندن و رم... همه این مکان‌ها را می‌توانید در مدت 30 دقیقه و بدون پاسپورت و خستگی پرواز ببینید. این دورنمایی است که منتظر مسافران تور تایلند در مال منحصر به فرد ترمینال 21 است
 • ۵۲ بازدید
  استفاده از قطار هوایی بانکوک در تور تایلند

قطار هوایی بانکوک، شبکه قطارهای برقی غیر همسطح در این شهر است. استفاده از این قطارها در تور تایلند، گشت و گذار در بانکوک را خیلی آسان می‌کند. سوار بر این قطارها، شما از روی قفل‌های ترافیکی که در جاده‌های زیر پایتان وجود دارد عبور کرده و به مقصدتان می‌رسید
 • ۳۰ بازدید
  تاکسی سوار شدن در تور تایلند چه قدر هزینه دارد؟

تاکسی‌های بانکوک با سیستم تاکسی‌متر کار می‌کنند و کرایه‌ها را سازمان حمل و نقل زمینی تایلند تعیین می‌کند. با این که کرایه تاکسی‌های بانکوک مشخص است، اما چند نکته‌ای وجود دارد که مسافران تور تایلند باید قبل از استفاده از آن‌ها بدانند.
 • ۳۵ بازدید
  بازدید از معبد بودای لمیده در تور تایلند

قدیمی‌ترین معبد بانکوک، حتی قبل از خود شهر ساخته شده است. این معبد در اصل در قرن هفدهم و با نام Wat Phodharam ساخته شد. قبل از ساخت معبد، در این محل مدرسه پزشکی سنتی دایر بوده است.
 • ۳۱ بازدید
  بازدید از پارک بنجاسیری در تور تایلند

شاید به اندازه پارک لومپینی بزرگ نباشد، اما پارک بنجاسیری بانکوک افسون مخصوص به خودش را دارد و فرصتی عالی برای فراری کوتاه مدت از هیاهوی شهر بانکوک برای مسافران تور تایلند فراهم می‌کند. پارک Benjasiri در سال 1992 و برای گرامیداشت تولد 60 سالگی ملکه Sirikit ساخته شد. در این پارک 12 مجسمه دیدنی شامل مجسمه‌های ملکه Sirikit قرار دارد.
 • ۵۸ بازدید
  اگر به ماجرجویی علاقه دارید، خواهید دید که با بیرون آمدن از شهرهای کوچک سانتورینی، موارد زیاد و جذابی در انتظار شما خواهد بود. یکی از بهترین تفریحاتی که می‌توانید انجام دهید گشت و گذار روی یک قایق است. در خلیج Ammoudi می‌توانید در تورهایی سوار بر قایق شوید. در طی این تورها از آتشفشان جزیره، چشمه‌های آب گرم و از محله‌ی جزیره‌ای Thirassia بازدید کنید.
 • ۵۹ بازدید
  فانوس دریایی آکروتیری (Akrotiri Lighthouse)
واقع در دماغه‌ی جنوبی سانتورینی و نزدیک به خرابه‌های آکروتیری می‌توانید یک فانوس دریایی زیبا مشاهده کنید. این فانوس مورد استفاده‌ی نیروی دریایی یونان قرار می‌گیرد.
 • ۵۰ بازدید
  پیرگوس تا حدود سال ۱۸۰۰ میلادی و قبل از ثرا پایتخت سانتورینی بوده است. مانند ثرا، پیرگوس هم مجموعه‌ای از کلبه‌های روستایی سفید کاری شده است که در اطراف خرابه‌های یک قلعه‌‌ی بالا تپه‌ای ساخته شده‌اند.
 • ۴۳ بازدید
  اسب سواری یکی از محبوب‌ترین تفریحاتی است که می‌توانید در سراسر سانتورینی پیدا کنید. چه با خانواده باشید یا دوستان، چه سفر ماه عسلی باشد یا نه، در هر صورت لذت زیادی از انجام این ورزش جذاب خواهید برد. می‌توانید سوار بر اسب در اطراف تپه‌های جزیره یا در طول ساحل به گشت و گذار بپردازید.
 • ۶۴ بازدید
  غواصی با تجهیزات (Scuba Dive)
اگر برای بازدید از لاشه‌های کشتی از بندر بازدید کردید، پیشنهاد می‌کنیم حتما غواصی با تجهیزات را در این ناحیه امتحان کنید. می‌توانید تا عمق ۱۴ متری آب را جستجو کنید و کشتی‌های باستانی یونانی را در کف آب تماشا کنید.
 • ۴۷ بازدید
  آکروپلیس در شمال شرقی پارتنون در آتن، پایتخت یونان و در مرتفع‌ترین نقطه‌ی دشت و ۱۵۰ متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. مجموعه‌ی تاریخی آکروپلیس برای مردم یونان یک نماد ملی است. این مجموعه با دقت و ظرافت بسیار دقیق هندسی و ریاضی ساخته شده‌ است.
 • ۴۱ بازدید
  جزیره سانتورینی (Santorini) یا ترا (Thera) را می‌توان بهترین جزیره یونانی نامید. این مکان جزو آن دست مکان‌هایی است که حداقل یک بار باید به آن سفر کرد.
 • ۳۸ بازدید
  جزیره کریت (Crete) بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین جزیره یونانی است. در این جزیره گردشگران انتخاب‌های زیادی از میان هتل‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها و کلوب‌های شبانه دارند. در کریت سواحل زیبا، دره‌ها و کوه‌های چشم‌نوازی دیده می‌شود؛ بنابراین گردشگران می‌توانند از ورزش‌های در فضای آزاد نظیر پیاده‌روی، کوه‌نوردی، اسب‌سواری، دره‌پیمایی و شنا هم لذت ببرند
 • ۳۳ بازدید
  جزیره پاروس (Paros) با وجود شهرهای کوچک و قدیمی با خیابان‌های سنگفرش‌شده، ساختمان‌های سفیدرنگ و انگورهای شفاف و درخشانش یکی از زیباترین جزایر در یونان است. به دلیل راه‌های کشتیرانی مناسب در اطراف این جزیره، سفر به سایر جزایر سیکلید (Cyclades) از آن بسیار راحت است.
 • ۴۳ بازدید
  جزیره ساموس (Samos) یکی از آفتابی‌ترین مقاصد گردشگری در تمام اروپا است که در آن می‌توانید سواحل سنگ‌ریزه‌ای خیره‌کننده و آب‌های شفاف و تمیز را ببینید. این جزیره مکان ایده‌آلی برای غواصی است. اگر تابه حال این نوع فعالیت‌های مهیج را انجام نداده‌اید نگران نباشید در ساموس کلاس‌های آموزشی و مربیان خوبی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید این کارها را تجربه کنید.
 • ۳۴ بازدید
  جزیره خیوس (Chios) به وسیله‌ی تنگه‌ی باریکی از ترکیه جدا شده است و جزو جزایر شمال‌شرق دریای اژه محسوب می‌شود. خیوس مکان فوق‌العاده‌ای برای گشت‌و‌گذار است. در مرکز این جزیره مهم‌ترین مکان تاریخی آن یعنی معبد نی‌مونی (Nea Moni) واقع شده است که متعلق به قرن یازده میلادی است.
 • ۴۷ بازدید
  در میان برترین جزایر یونانی جزیره کورفو (Corfu) چیزهای مختلف زیادی را به گردشگرانش عرضه می‌دارد؛ از فرهنگ‌ قومیت‌های مختلف گرفته تا مناظر چشم‌نواز. کورفو جزیره‌ای است که در تاریخ روم شرقی و اساطیر یونانی غرق شده است و سبک معماری شهرک‌های کوچک آن بیانگر گذشته یونان، ایتالیا، فرانسه و بریتانیا است. بیرون از این شهرک‌ها، برخی از زیباترین سواحل یونان وجود دارند که هنوز دست‌نخورده باقی مانده‌اند.
 • ۴۵ بازدید
  اگر جزو افراد تاریخ‌دوست هستید هرگز نباید از دیدن جزیره رودز (Rhodes) در سفر به جزایر یونانی غافل شوید. این جزیره زیبا در نزدیکی ساحل ترکیه واقع شده است؛ بنابراین ردپای ترک‌ها را می‌توان در تفرجگاه‌های ساحلی و روستاهای جذاب با مردمان صمیمی دید.
 • ۶۸ بازدید
  جشنواره گوجه در اسپانیا
 • ۶۷ بازدید
  فورت الکساندر، قلعه ای در نزدیکی سن پترزبورگ
 • ۶۰ بازدید
  ماجراجویی در جزیره آناماریا
 جاذبه ای در جنوب غربی فلوریدا