در حال بارگذاری
بالا
 • ۲۵۸ بازدید
  گوسفند دریایی یک نوع لیسه دریایی و یا حلزون دریایی بدون صدف با توان تولید فوتوسنتز! که از جلبک های دریایی تغذیه میکند. تا 5 میلیمتر رشد میکند. گوسفند دریایی در نزدیکی ژاپن، اندونزی و فیلیپین یافت میشود. به دلیل شباهت به گوسفند به نام گوسفند دریایی معرفی میشود.
 • ۱۵۶ بازدید
  ماهی اوراتوس بومی دریاچه مالاوی آفریقا، بسیارمهاجم و همه چیزخوار است. آکواریوم مناسب ماهی اوراتوس می بایست با صخره و حفره های گوناگون تزئین شود. ماهی اوراتوس درحدود ۱۰سانتیمتر رشد میکند. دمای مطلوب بین ۲۲تا۲۸ درجه سانتیگراد، پ هاش بین ۷٫۵تا۸میباشد.
 • ۱۷۱ بازدید
  آکواریوم گیاهی
 • ۴۸ بازدید
  اَللّهُمّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّد و عَجّل فَرَجَهُم.. . .
  ۱۵:۱۸ ۹۷/۰۳/۴
  ❁﷽❁... سلام عصر تون بخیر...السَّلامُ عَلیك یااَباصالِحَ المهدی(عج).. یک عصرقشنـگ یک دل آرام . یک شادی بی پایان. یک نور از جنس امید. میهمان خانه هایتان.. طاعات و عباداتتون مورد قبول یگانه معبود آدینه تون بشادی و خوشی در کنار عزیزانتون..
 • ۷۰ بازدید
  آکواریوم مرجانی یا ریف، هر کدام از خانواده ی مرجان ها به صورت طبیعی موادی را از خود دفع می کنند که مانع از رشد سایر مرجان ها در نزدیکی آنها می شود. علاوه بر این هر کدام از خانواده های مرجان ها نیازهای خاصی را دارند که امکان تامین همه ی آنها به صورت کامل در یک آکواریوم میسر نیست.
 • ۱۵۶ بازدید
  ماهی آنجل یكی از اولین و مشهورترین اعضای دنیای خانواده سیلكیده هاست كه به آمریكا وارد شدند، آنجل ها نسبتاً تخت یا از پهلو فشرده شده هستند كه اندازه بدن آنها تقریبا به 3 اینچ می رسد. ماهی آنجل دارای باله های پشتی و مخرجی فوق العاده بلندی می باشد.
 • ۸۸ بازدید
  ماهی رنگین کمان بومی جنوب شرقی آسیا و استرالیا، دارای تنوع رنگی بسیار زیبا، صلح جو، حساس، علاقمند به زندگی گروهی و همه چیز خوار میباشد. حدوداً تا ۱۲ سانتیمتر رشد می کند. دمای مطلوب ۲۴ تا ۲۸ درجه سانتیگراد، پ هاش ۶ تا ۷ و سختی بین ۸ تا ۱۲ میباشد.
 • ۴۱ بازدید
  اَللّهُمّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّد و عَجّل فَرَجَهُم
  ۲۰:۲۳ ۹۷/۰۲/۶
  اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم
  ۲۲:۴۹ ۹۷/۰۱/۲۴
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
 • ۱۷۹ بازدید
  پُلی بازمانده ی نسل دایناسورها که توانسته به خاطر تنفس از شش و آب شش نسل خودش را حفظ کند. ساکن برکه ها و رودخانه های کم عمق آفریقا، میتواند بیش از ۸ ساعت بیرون از آب زنده بماند. تا 30 سانتیمتر رشد می کند. ph بین 5تا6، دمای مطلوب 30 درجه سانتیگراد.
 • ۵۲ بازدید
  ماهی دهان آتشین بومی آمریکای مرکزی و همه چیز خوار است. با باز کردن سر پوش آبششی، ماهیان دیگر را از قلمرو خود دور می کند. در حدود ۱۲ تا ۱۷ سانتیمتر رشد می کند. آبی با اسیدیته ۶.۵ تا ۸ ، سختی ۷ تا ۱۵ و دمای مطلوب ۲۴ تا ۲۷ درجه ی سانتیگراد می باشد.
 • ۱۸۳ بازدید
  ماهی پوزه خرگوشی که به آن شارک چینی نیز می گویند بومی رودخانه یانگتزه(یانگتسه) چین میباشد. صلح جو و آرام که در طبیعت تا 1متر رشد میکند ولی در آکواریوم به ندرت به 30تا40 سانتیمتر میرسد. دمای مطلوب 24تا26 درجه سانتیگراد، ph بین 6تا7.5 .
 • ۷۳ بازدید
  سال نو مبارک :)
  ۱۵:۱۹ ۹۷/۰۱/۱۳
  سلام لطفا یه سر به پیج فروشگاه ما بزنید
  ۱۳:۴۵ ۹۷/۰۱/۶
  سلام،سال نوتون مبارک
  ۲۱:۴۹ ۹۷/۰۱/۳
  سلام عیدتون مبارک..
 • ۱۸۹ بازدید
  رامیزی یکی از زیباترین ماهی های مربوط به خانواده سیکلیدها می باشند، آنها بومی آمریکای جنوبی و زیباترین رنگ آمیزی را دارند. رامیزی که نام رایج آنها میباشد میتواند حداکثر طول ۸ سانتیمتر را در شرایط خوب به دست آورد.
  ۱۶:۵۹ ۹۷/۰۱/۱
  :)
  ۱۳:۳۸ ۹۷/۰۱/۱
  @mahdipashazadeh درود و سپاس سال نو مبارک :)
  ۲۰:۳۱ ۹۶/۱۲/۲۹
  سلاااااااام عیدتون مبااااااااااااااااااارک ماهی عزیزم :)
 • ۶۷ بازدید
  ماهی قرمز نخریم... ولی اگه خریدیم! :
 • ۴۰ بازدید
  اَللّهُمّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّد و عَجّل فَرَجَهُم
  ۱۴:۳۴ ۹۶/۱۲/۱۱
  اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
  ۱۴:۰۶ ۹۶/۱۲/۱۱
  ♧ اللَّهُمَّ صَلیِّ عَلَی مُحَمَّدٍ و آلِ مُحَمَّدٍ و عَجلْ فَرَجَهُمْ وَ اَهْلِکْ اَعْداٰئَه‍ُمْ اَجْمَعین♧  ♧اللَّهمَّﷺ صَلِّﷺ عَلَىﷺ مُحمَّــــــــدٍ ﷺوآلﷺِ مُحَمَّد ﷻوَعَجِّل ﷺفَرَجَهُمْ♧
 • ۲۰۸ بازدید
  ماهی قرمز (گلدفیش، ماهی طلاهی، ماهی گلی، ماهی حوض) گونه‌ای ماهی از سردهٔ کپورچه‌ها است. همه‌چیزخوار و زیستگاه اصلی آن در سیبری و جنوب شرقی آسیا است. در قرن ۱۷ به عنوان ماهی تزئینی وارد اروپا شده و پرورش این ماهی معمول گشته‌ است.
  ۱۵:۰۶ ۹۶/۱۲/۶
  ممنون.
  ۱۳:۴۶ ۹۶/۱۲/۶
  @zighily و 4-آب لوله کشی حداقل 24 ساعت بمونه تا کلرش بپره 5-استرس=بیماری و مرگ
  ۱۳:۴۴ ۹۶/۱۲/۶
  @zighily درود، پوزش بابت تاخیر.. 1-تنگ های گرد مناسب ماهی نیست2-روزی حداقل 2بار به مقدار کم غذای مناسب ماهی زینتی بهش بدید3-هر موقع آب کدر شد30تا50درصدش رو عوض کنید
 • ۱۵۶ بازدید
  بارب سبز از خانواده سیپرینده میباشد که در رودخانه های هند، سنگاپور، اندونزی، مالزی و.. یافت میشود. بارب ها زندگی گروهی را ترجیح و در گروه شادابترند. 7 تا 8 سانتیمتر رشد و 3 تا 5 سال عمر می کنند. حداقل به 80 لیتر آب برای یك گروه كوچك 6 تایی لازم است.
  ۲۲:۳۵ ۹۶/۱۲/۲۸
  @iranatmosfer درود، بله تایید میشه، فوق العاده بازیگوش و پرجُنب و جوش :)
  ۰۰:۲۱ ۹۶/۱۲/۲۸
  گرین بارب، رز بارب،تایگر بارب در دسته های پنج و شش تایی بسیار زیبا هستند
  ۱۳:۴۵ ۹۶/۱۱/۳۰
  @zighily درود و سپاس، حتما.. :)
 • ۳۵ بازدید
  اَللّهُمّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّد و عَجّل فَرَجَهُم
  ۰۹:۱۰ ۹۶/۱۱/۲۱
  اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم
  ۱۵:۳۵ ۹۶/۱۱/۲۰
  ❁﷽❁... سلام عصر تون بخیر...السَّلامُ عَلیك یااَباصالِحَ المهدی(عج).. دعا میکنم امروز لحظه لحظه زندگیتون خداوند کنارتون باشه دستتون تو دست خدا قدمتون در راه خدا باشه و زندگیتون پراز لطف خدا باشه.. آدینه خوبی کنار دوستان و عزیزانتان داشته باشید
 • ۱۳۴ بازدید
  تترا چشم قرمز(چلچراغی، چشم چراغی) بومی بولیوی، برزیل، پاراگوئه، پرو میباشد. همه چیزخوار، صلح طلب که نگهداری از آن راحت و ساده است، بهتر است در گروهی با حداقل ۵ عضو نگهداری شود. تا ۷ سانتیمتر رشد میکند. دمای مطلوب ۲۴ تا ۲۹ درجه سانتیگراد، ph بین ۵٫۵ تا ۸٫۵ و سختی آب ۰ تا ۲٫۵ میباشد.
 • ۱۴۹ بازدید
  خرگوش ماهی بومی اندونزی، نیمه مهاجم، گیاه خوار و به دلیل شباهت صورتش به روباه، فاکس هم نامیده میشود. باله پشتی آن سمی بوده که باید از تماس با آن جلوگیری کنید. معروفترین گونه نیز فاکس فیس با شکوه، لو و تک خال است.
 • ۱۷۱ بازدید
  جوئل فیش بومی مناطق گرمسیری و بومی آفریقاست. بسیار آرام است ولی هیچ ماهی نمی تواند سر به سرش بگذارد! آکواریوم این گونه نباید زیاد گیاه داشته باشد، چرا که آنها را از ریشه در می آورد. دمای مطلوب 22 تا 28 درجه سانتیگراد و تا 15 سانتی متر رشد می کند.
 • ۱۳۲ بازدید
  میگوها در حقیقت نظافتچی های دنیای زیر آب هستند. یک جفت بازوی چنگ مانند، ۴ جفت پا برای راه رفتن، ۵ جفت پای کوچک برای شنا کردن دارند. میگوها دامنه وسیعی از سختی و اسیدیته را تحمل می کنند ولی بهترین حالت آب نیمه سخت و حدوداً خنثی است، سختی آب ۱۲تا۲۰ و پ هاش ۶٫۵تا۷٫۵
  ۱۶:۱۹ ۹۶/۱۰/۲۵
  @shakhak درود و سپاس :)
  ۱۶:۱۹ ۹۶/۱۰/۲۵
  @zighily میگو ها پسماند غذای ماهی های دیگه رو میخورند و به این ترتیب مانع از آلودگی آب میشن..
  ۰۰:۱۶ ۹۶/۱۰/۲۵
  سلام عالی✔✔
 • ۱۵۰ بازدید
  فرشته ماهی بزرگ دارای 50 گونه و مانند فرشته کوتوله، جراح ها و راس ها جزء بزرگترین گروه ماهیان زینتی آبشور، بومی اقیانوس هند، آرام و اطلس است. دارای رفتار آرام ولی با ریف ها سازگاری ندارد. بعد از سن بلوغ کاملا رنگ و طرح متفاوت پیدا می کند.
  ۲۲:۰۴ ۹۶/۱۰/۲۳
  @shakhak درود و سپاس :)
  ۱۷:۱۲ ۹۶/۱۰/۲۲
  سلام عالی✔✔
 • ۶۱ بازدید
  آرواره ماهی با حفر تونل در بستر شنی اغلب اوقات در دهانه ی آن ایستاده به اطراف خیره میشود و هر شی متحرکی از مقابل چشمانش عبور کند با نگاه آن را تعقیب میکند. این ماهی با پرتاب کردن سنگ ریزه ها و شن ها به سمت سایر ماهیان از تونل خود محافظت میکند.
 • ۱۷۹ بازدید
  آنجل مونو در دسته ماهیان آب نیمه شور و شور قرار می گیرد ولی به خاطر زندگی در اقیانوس ها و مسافرت در رودخانه ها به راحتی در آب شیرین نیز نگهداری میشود. همه چیز خوار، دمای مناسب 22تا26 درجه سانتیگراد، ماهی صلح جو وبسیار اجتماعی که تا10 سانتیمتر رشد می کنند.
  استارت آپ مهندس پورجعفری و هلدینگ شرکت کارآفرینی و فناوری این عید بزرگ را بشما تبریک عرض مینماید باشد که همیشه پیروز ،شاد ،کارآفرین و ثروتمند باشید . هلدینگ ما پشتیبان و مستشار کسب وکار شماست ۰۹۱۱۳۸۳۴۸۷۶تلگرام ۰۱۳۴۴۵۱۴۸۷۶آفیس www.Bazarkareiran.ir www.Poorjafari.blog.ir www.OneinAll.ir www.iranSabtnam.ir www.Coderahgiri.ir t.me/KaryabiMarkazi @Poorjafar_Engineer @DivarBazar
 • ۱۱۵ بازدید
  کَت فیش وارونه (کَت خواردار) ماهی صلح جو، آرام، خوش خوراک و علاقمند به گشت زنی در آکواریوم که البته بیشتر اوقات آن بصورت وارونه یا برعکس میباشد. 12 تا 15 سانتیمتر رشد می کند. دمای مطلوب 22 تا 28 درجه سانتیگراد. ph بین 6.5 تا 8 .
 • ۲۲۰ بازدید
  سر دلفینی ماهی گوشتخوار، بومی دریاچه مالاوی و رودهای آفریقای شرقی است. به دلیل قوز روی سَر و دهان منقار مانند آنها و در مجموع شباهت زیاد به دلفین، سر دلفینی نامگذاری شده اند. تا 20 سانتیمتر رشد می کند. دمای مطلوب 25تا28 درجه سانتیگراد.
 • ۴۶ بازدید
  ماشه ماهی ها(پیکاسو) کم تحرک که در اطراف، داخل جزایر مرجانی یا میان جلبكهای دریایی و تقریبا انفرادی زندگی میكند. چنانچه وحشتزده شود صدای وز وز مشخصی ایجاد میكند. تا30سانتیمتر رشد میکند، ph بین 4تا8، دمای مطلوب 24تا26 درجه سانتیگراد.
 • ۱۲۲ بازدید
  آکواریوم مرجانی یا ریف، هر کدام از خانواده ی مرجان ها به صورت طبیعی موادی را از خود دفع می کنند که مانع از رشد سایر مرجان ها در نزدیکی آنها می شود. علاوه بر این هر کدام از خانواده های مرجان ها نیازهای خاصی را دارند که امکان تامین همه ی آنها به صورت کامل در یک آکواریوم میسر نیست.
 • ۶۳ بازدید
  گابی ها یکی از پر تعداد ترین خانواده ماهیان آب شور عادت به حفر مخفی گاه در زیر شن ها دارد، بومی فیجی، اندونزی، سریلانکا، وانواتو میباشد. حداکثر تا 15سانتیمتر رشد می کند. به 3 دسته شن خوار، کوچک و میگو تقسیم میشوند.
 • ۱۲۲ بازدید
  ماهی تیرانداز در آبهای لب شور سواحل جنوبی جزایر بین هند و اندونزی، فیلیپین و قسمتهایی از استرالیا یافت میشوند. طعمه خود را با پرتاب قطره آب به داخل انداخته و شکار میکند. تا 25سانتیمتر رشد میکند. دمای مطلوب 25تا28 درجه سانتیگراد، ph بین 7.5تا8.5 .
 • ۲۵۸ بازدید
  ماهی نایف بومی تایلند، مالزی، هند، سوماترا و برنئو است. سر كشیده، فك پائینی (متحرك) بزرگ، پشت قوز دار، قیافه عجیب و غریب آن است. علت نام گذاری شباهت آن به چاقو است. میتواند تا 100سانتیمتر رشد کند. ph بین 7-6، دمای مطلوب 23-30 درجه سانتیگراد.
 • ۲۱۴ بازدید
  پروت فیش (طوطی ماهی) ماهی است که به آن Man-Made Hybrid می گویند و در طبیعت وجود نداشته بلکه با دستکاری ژنتیکی ایجاد شده است. مبدا تولید پروت را جفت کردن ماهی های سوروم و یکی از سیکلید های امریکای مرکزی می دانند.
 • ۱۱۲ بازدید
  انگلر به دلیل وجود زایده بالای سرش که برای به اشتباه انداختن ماهی ها استفاده می کند ماهیگیر نامیده میشود، بدلیل شکل ظاهری قورباغه ماهی نیز گفته میشود. همانند آفتاب پرست قابلیت تغییر رنگ بدن را دارند. برعکس ظاهر خود بسیار آرام و ساکن هستند.
 • ۴۳ بازدید
  اَللّهُمّ صَلِّ عَلی مُحَمّدٍ وآلِ مُحَمّد و عَجّل فَرَجَهُم
 • ۲۹۱ بازدید
  سیچلاید گوره خری بومی گواتمالا تا پانامای غربی، در حدود 10سانتیمتر رشد می کند اما جزء جسورترین، شجاع ترین و وحشی ترین ماهی در نوع خود که هراسی در نزاع ها نداشته حتی اگر ماهی 3برابر خودش باشد! دمای مطلوب 26 تا 29 درجه سانتیگراد.
  ۰۰:۲۳ ۹۶/۱۲/۲۸
  بسار وحشی
  ۲۰:۵۶ ۹۶/۰۸/۳۰
  @HoloOo.com سپاس :) ، احتمالا :|
  ۲۰:۰۲ ۹۶/۰۸/۳۰
  چقدخوشگله. مرده؟؟!
 • ۳۲۸ بازدید
  ماهی سرسوسماری بومی آمریکای جنوبی،گوشتخوار،دارای پوزه بزرگ تقریباً 2برابر سرش! بدنی استوانه ای با پولک های لوزی شکل،دارای یک ردیف دندان های تیز و جهنده ای ماهر است. در محیط طبیعی تا ۲ متر رشد میکند! دمای مطلوب ۲۳تا۲۷ درجه سانتیگراد میباشد.
 • ۱۱۱ بازدید
  ماهی آنتیاس با توجه به سوخت و ساز بالا که بدلیل شنا کردن زیاد در قسمت های پر جریان است باید حداقل 3بار در روز تغذیه شود. داشتن جریان آب مناسب و قوی باعث می شود تحرک و شادابی این ماهی تامین و دائم در تمام نقاط به شنا کردن و بازی بپردازد.
 • ۴۵ بازدید
  خلاقیت در آکواریوم
  ۰۱:۳۸ ۹۶/۰۸/۱۷
  جالبه
 • ۱۹۹ بازدید
  لوچ دلقک یک ماهی از آب‌های شیرین نواحی استوایی که اصلیت آن از سوماترا و بورنئو اندونزی است. در طبیعت به ۴۰ سانتیمتر و در آکواریوم به ۲۶ سانتیمتر می‌رسد. این ماهی دو شاخک در زیر چشم های خود دارد که برای شکار و محافظت از خودش استفاده می کند.
 • ۱۳۹ بازدید
  بارب آلبینو از خانواده سیپرینده میباشد که در رودخانه های هند، سنگاپور، اندونزی، مالزی و.. یافت میشود. بارب ها زندگی گروهی را ترجیح و در گروه شادابترند. 7 تا 8 سانتیمتر رشد و 3 تا 5 سال عمر می کنند. حداقل به 80 لیتر آب برای یك گروه كوچك 6 تایی لازم است.
 • ۱۷۷ بازدید
  ماهی گوپی بومی ونزوئلا، ترینیداد، شمال برزیل و گینه است. طول بدن ماهی، در ماده‌ها به ۶ و در نرها به ۳سانتی متر می‌رسد. ماهی‌های نر دارای رنگ‌های متنوع و زیبا بوده و باله‌های پشتی و مخرجی آن‌ها دارای اشکال گوناگون می‌باشد.
 • ۱۶۴ بازدید
  پوفر (پافر، بادکنکی، صندوق ماهی) از نظر شکل ظاهری از سایر گونه های زینتی متفاوت هستند. نام خود را به دلیل داشتن قدرت دفاعی در برابر تهدیدات شکارچی از طریق متورم شدن بدنشان گرفته اند. بومی كشورهای جنوب و جنوب شرق آسیا، دمای مطلوب 23تا26 درجه سانتیگراد.
  ۲۳:۲۳ ۹۶/۰۸/۱
  سلام شب شما دلنشین لاییک✔✔
 • ۶۲ بازدید
  گربه‌ماهی نام گروه بزرگ و گوناگونی از پرتوبالگان است. نام‌گذاری آنها به گربه‌ماهی وجود سبیل‌هایی اطراف دهان آنهاست. این ماهی در اقیانوس هند، مجمع الجزایر مالاریاو، سواحل شمالی دریای عمان وبخش شرقی خلیج فارس تا بوشهر می‌باشد.
  ۱۳:۴۹ ۹۶/۰۷/۲۸
  @Tanin_Darya سپاس :)
  ۲۲:۰۴ ۹۶/۰۷/۲۷
  قشنگن...
 • ۷۱ بازدید
  ستاره دریایی ماهی نیست، سر و مغز ندارد! بطور کلی از 1بخش مرکزی، 1دهان و 5 بازو یا بیشتر که دارای صدها مکنده قوی بنام پاهای لوله‏ ایی میباشد تشکیل شده است. ستاره‏ دریایی نسبت به تغییر روشنایی محیط وجهت مقابله با دشمن تغییر رنگ میدهد. برخی گونه هادرسال بیش از 1میلیون تخم می‏گذارند! درصورت ازدست دادن 1بازو، بازوی دیگری رشدوجایگزین خواهدشد.ستاره‏ دریایی از صدف ومرجانها تغذیه میکند.