در حال بارگذاری
بالا
 • ۵ بازدید
  و سفارش می کنم او را (فرزند ارشد ایشان) که جنازه مرا در حسینیه ای که برای عزای جدم تاسیس کرده ام قرار داده و همین عمل بستن عمامه را را تکرار کنند. بدین ترتیب که یک سر آن را به منبر سید الشهداء (علیه السلام) و سر دیگر با به تابوت بسته و همان گونه مصیبت وداع را بخوانند.
  ۰۰:۱۴ ۹۶/۰۷/۳
  جن و ملک بر آدمیان نوحــــه می‌کنند... گویا #عـــزای اشرف اولاد آدم است
  ۲۳:۳۷ ۹۶/۰۷/۲
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/02071396n.jpg
 • ۵ بازدید
  رسیدگی بیشتر به امور خانواده
  ۲۳:۲۶ ۹۶/۰۷/۱
  دقیقا...بسیارعالی✔
  ۲۳:۱۷ ۹۶/۰۷/۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/01071396n.jpg
 • ۸ بازدید
   هنگام پرخاشگری کودک، به او بی‏ توجهی کنید و حساسیت نشان ندهید؛ اما در مواقع عادی، توجه بیشتری به او داشته باشید و وقت افزون‏تری را برایش صرف کنید تا از نظر عاطفی ارضا شود و مجبور نشود برای جلب توجه دیگران، از رفتارهای پرخاشگرانه استفاده کند.
  ۲۲:۳۶ ۹۶/۰۶/۲۲
  سلام، این هفته در لنزوری‌ها چه خبره؟؟؟ ۱- تبلیغ کانال سروشی لنزوری‌ها در لنزور با تگ و اطلاع رسانی در صفحه کاربران لنزور ۲- تبلیغ حرکت تشکیلاتی در لنزور با انتخاب موضوع هفته و نشر حداکثری مطالب کانال در لنزور ۳- بیان ایرادات و نقاط ضعف و قوت لنزور و راهکارهای پیشنهادی جهت انتقال به مدیریت لنزور ۴- ارتباط با مدیریت لنزور و انتقال موارد بالا جهت ارتقاء کیفی و کمی ، افزایش نظارت بر محتوا و همچنین تشویق برای ارائه نسخه جدید (بروزرسانی و ارتقاء) #سنگر_نرم به جمع لنزوری‌ها در سروش بپیوندید (لنزوری ها کانالی برای هماهنگی، هم افزایی و تبادل اطلاعات بین انقلابیون لنزور است.. طبق فرمایش امام خامنه ای: تشکیلات یعنی نظم، یعنی تقسیم وظایف، یعنی ارتباط و اتصال، و زنجیره ای کار کردن؛ اینجا می خواهیم به فرمان ولی لبیک گوییم.. ولایت مداران.. یا علی..) #آدرس کانال: http://sapp.ir/lenzoriha
  ۱۵:۴۰ ۹۶/۰۶/۲۱
  ممنونم از همه شما بزرگوران @seemin @Tanin_Darya @nabi25
  ۰۹:۲۷ ۹۶/۰۶/۲۱
  ❁﷽❁... ذکر روز سه شنبه یا اَرحَمَ الراحمین》معنی》( ای بخشنده ترین بخشندگان) در این صبح زیبای تابستان آرزو می‌کنم قلبتون پرباشه از مهـر و محبت روحتون آروم و خیر و برکت بشه مهمون خانه ها تون.. سلااااام صبحتون بخیر روزگارتون پر از خوشبختی... ۹۶/۶/۲۱ ☆ نــــــــــــــبی ☆
 • ۷ بازدید
  هیچ‏گاه کودک خود را به سبب «سخنـان کودکانه» یا «انتظارات بچـگانه» تمسخر نکنید. در موارد بسیاری، سخــن یا خواستــه‏ ی او از دیــد شما بی ‏ارزش و غیر قابل توجه است؛ اما از دید او بسیار اهمیت دارد و تمسخر کودک، او را پرخاشگر می‏کند.
  ۲۳:۳۳ ۹۶/۰۷/۱
  سلام ممنونم از دعای خوب شما
  ۰۶:۴۵ ۹۶/۰۶/۳۱
  سلام آقاسید،نیستین چرا؟؟؟؟هرجاهستین شادوسلامت باشید
  ۱۸:۰۴ ۹۶/۰۶/۲۰
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/49-2061396n.jpg
 • ۱۱ بازدید
  اقدام به موقع شما در برابر اعمال خلاف کودک، او را از رفتارهای نابهنجار بعدی مصون خواهد کرد. پرمود بترا، روان‏شناس غربی، سخن هشدار دهنده‏ ای دارد: «جلو بسیاری از آتش‏ سوزی‏های بزرگ جهان را با یک فنجان آب می‏توان گرفت؛ البته اگر به موقع انجام شود». متأسفانه برخی خانواده‏ ها به سبب عدم اقدام به موقع در برابر گناهان کودک، در دوران نوجوانی‏ اش با فرزندی مواجه می‏شوند که رفتار نابهنجار در او نهادینه شده است و اصلاح او، کار بسیار سختی خواهد بود.
  ۱۸:۲۰ ۹۶/۰۶/۲۰
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/48-2061396n.jpg
  ۱۸:۰۵ ۹۶/۰۶/۲۰
  ممنونم از حسن نظر شما بزرگواران
  ۱۶:۰۶ ۹۶/۰۶/۲۰
  بسیارعالی✔✔✔
 • ۹ بازدید
  آیت الله جوادی آملی در شرح حدیث امام کاظم علیه السلام: وقتی از حضرت سؤال شد جواد یعنی چه؟ آن حضرت فرموند: اگر منظورتان از جواد در جهان امکانی است، مثلاً انسانِ جواد کیست؟ آن کسی که حقوق واجب را اَدا بکند او جواد است، اما اگر منظورتان درباره ذات اقدس الهی است که از اسمای فعلیه خدا این است که او جواد است «فهو الجواد إن أعطی و هو الجواد إن مَنَع» اگر بدهد جود است و اگر ندهد هم جود است زیرا آنجا هم که نمی دهد مصلحت و حکمت است و یک آزمون الهی است.
  ۱۴:۳۵ ۹۶/۰۶/۲۰
  از همه شما بزرگواران ممنونم. امام موسی بن جعفر علیهما السلام شافع شما باشند.
  ۱۲:۴۵ ۹۶/۰۶/۲۰
  سلام میلاد آقاموسی بن جعفر علیه السلام برشما مبارک و فرخنده
  ۱۰:۰۲ ۹۶/۰۶/۲۰
  ❁﷽❁... ذکر روز دوشنبه یا قاضیُ الحاجات》معنی》 (ای براورنده حاجات) خوشبخت ترین مخلوق خدا خواهی بود اگر امروزت را چنان زندگی کنی که گویی نه فردایی وجود دارد. برای دلهره... نه گذشته ای وجود دارد. برای حسرت... آرامش نصیب همیشگی قلب‌هاتون درود بر شما... سلاااااام صبح بخیر روزگارتون نیک... ولادت امام موسی کاظم علیه السلام مبارک باد.... ۹۶/۶/۲۰ ☆ نــــــــــــــبی ☆
 • ۶ بازدید
  اینگونه کودکان در غیاب والدین قوانین را می‏شکنند؛ پس محدودیت‏ها را باید به نرمی و مهربانی به کودکان بیاموزید تا از روی اعتقاد، بدان‏ها عمل کنند. در صورتی که عامل واداشتن کودک به پذیرش محدودیت‏ها و تن دادن به قانون، اقتدار والدین یا اقتدار گروه، مربی و اجتماع باشد، به طور معمول زیر بار نمی‏رود و اگر هم به جهت اهرم فشار به آن تن دهد، با برداشته شدن فشار، قانون را نقض خواهد کرد؛ اما اگر محدودیت برای کودک، مطلوبیت فردی داشته باشد، حتی در غیاب والدین و بدون اهرم فشار نیز به آن عمل خواهد کرد.
  ۱۴:۴۸ ۹۶/۰۶/۲۰
  عالی؛ معرفت و نگاه شماست. ممنونم
  ۲۳:۱۴ ۹۶/۰۶/۱۹
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/47-1961396n.jpg
  ۲۲:۴۲ ۹۶/۰۶/۱۹
  دقیقا...بسیارعالی وآموزنده✔✔✔
 • ۱۱ بازدید
  انضباط باید نرم و ملایم و به آرامی ایجاد شود. ایجاد انضباط با زور و اهرم فشار، سبب احساس ناامنی، ترس، تسلیم ‏پذیری، طغیان، دروغگویی، چاپلوسی و وسواس خواهد شد. کودکانی که با فشار والدین به انضباط وادار می‏شوند، به طور معمول، سرکش و مسأله آفرین خواهند بود و در برابر بزرگسالان مقاومت می‏کنند و به جهت فشارهای دوران کودکی، از آنان انتقام می‏گیرند.
  ۲۲:۵۳ ۹۶/۰۶/۱۹
  بله صد البته ان شاءالله..
  ۲۲:۵۱ ۹۶/۰۶/۱۹
  ممنونم؛ شما لطف دارید. ان شاء بتونیم رضایت صاحبمون رو به دست بیاریم.
  ۲۲:۲۸ ۹۶/۰۶/۱۹
  آها..بله..خیلی ممنون خداقوت ..ولی نبایداز طراحی های زیبا شما هم غافل بود شاهکارش میکنه واقعا لذت میبریم..!
 • ۱۳ بازدید
  ایجاد انضباط در کودک از همان ابتدای تولد باید آغاز شود و به مرور زمان و با توجه به رشد سنی او ادامه یابد. انتظار انضباط در دوره‏ نوجوانی بدون توجه به دوران کودکی، انتظار به جایی نیست؛ زیرا درخت را تا زمانی که نهال است می‏توان به دلخواه شکل داد، و اگر کودک، به بی‏ انضباطی عادت کند، تغییر رفتار، بسیار مشکل است. آموزش انضباط به کودک زیر یک سال، غیر مستقیم انجام می‏شود. اگر مادر، نظم را در شیر دادن، خواباندن، بیدار کردن، و تر و خشک کردن نوزاد رعایت کند، در ضمیر ناخودآگاه او اثر خواهد گذاشت.
  ya3
  ۱۵:۳۶ ۹۶/۰۶/۱۹
  سپاس از لطف تون؛؛بهمچنین برا شما و خانواده محترم‌تون
  ۱۴:۴۷ ۹۶/۰۶/۱۹
  سلام این ایام با عظمت و نورانی بر شما هم مبارک باشد @khsh4488
  ۱۴:۴۵ ۹۶/۰۶/۱۹
  ممنونم از حسن نظر شما @Tanin_Darya
 • ۱۳ بازدید
  توصیه آیت الله بهجت در مورد شب عید غدیر
  ۱۳:۰۶ ۹۶/۰۶/۱۸
  احسنت.عالی. دقیقا همینطوره
  ۰۹:۳۹ ۹۶/۰۶/۱۸
  ❁﷽❁...ذکر روز شنبه یا رَب العالَمین 》معنی》(ای پروردگار جهانیان) امروزتان سرشاراز آرامش روزتان را بایک بغل انرژی شروع کنید به خود بگویید : عالی هستید تا عالی شوید و باورکنید هر چه بگویید همان می شود سلااااااام صبح بخیر دوستان عزیز و گرامی.. عید سعید غدیر خم، عید ولایت و امامت بر همه مسلمانان مبارک.. ۹۶/۶/۱۸ ☆ نــــــــــــــبی ☆
  ۰۸:۴۶ ۹۶/۰۶/۱۸
  الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة أمیرالمؤمنین علی بن أبی طالب و الأئمة المعصومین علیهم السلام، این عید با عظمت بر شما مبارک باشد. @M.Nargesi
 • ۱۷ بازدید
  ابو بكر و علی (علیه‌السلام) برای زیارت قبر مطهر رسول اكرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) شش روز پس از رحلت حضرت مشرف شدند، علی به ابوبكر فرمود: پیش برو ابوبكر گفت من هرگز بر مردی تقدم نمی‌جویم كه خود شنیدم رسول خدا (در باره او) می‌فرمود: «علی نزد من منزلتی را دارد كه من آن منزلت را در پیشگاه پروردگارم دارم».
  ۱۸:۰۶ ۹۶/۰۶/۲۴
  سلام بزرگوار سیم‌کارت تون ایرانسل هست یا همراه اول؟برای فرستادن جایزه میخوایم
  ۰۸:۵۳ ۹۶/۰۶/۱۹
  سلام،عیدتون مبارک
  ۱۳:۰۵ ۹۶/۰۶/۱۷
  سلام تشکر
 • ۱۱ بازدید
  عکس العمل کودکان در برابر عوامل اضطراب، یکنواخت نیست؛ زیرا میزان تحمل آنان تفاوت دارد (در تربیت کودکان، به تفاوت‏های فردی آنان توجه داشته باشید). ملاک در میزان تحمل کودکان، سن آنان نیز نیست و چه بسا هنگام ایجاد عوامل اضطراب، کودک کوچک‏تر کمتر مضطرب شود و فرزند بزرگ‏تر را اضطراب شدیدتری فرا گیرد. در چنین موقعیتی، فرزند بزرگ‏تر را سرزنش نکنید و آرامش فرزند کوچک را به رخش نکشید و آن دو را با هم مقایسه نکنید.
  ۱۱:۰۵ ۹۶/۰۶/۱۷
  ❁﷽❁...ذکر روز جمعه.اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ 》معنی》(خدایا بر محمد و خاندانش سلام بفرست) السَّلامُ عَلیك یااَباصالِحَ المهدی(عج).. امروزتون زیبا دلتون شاد لبتون خندون آدینه خوبی رو در کنار دوستان و عزیزانتون داشته باشید سلاااااام صبح زیباتون بخیر و شادی.. ۹۶/۶/۱۷ ☆ نـــــــــبی ☆
 • ۱۲ بازدید
  اگر اضطراب شدید کودکان از بین برود و به حد مطلوب برسد، میزان خودباوری آنان بیشتر خواهد شد و کودکانی که خودباوری و اعتماد به نفس افزون‏تری دارند، استعدادهایشان شکوفا خواهد شد و اگر استعدادها شکوفا شود، به طور قطع بیشتر رشد می‏کنند و برای جامعه مفیدتر خواهند بود.
  ۱۰:۵۵ ۹۶/۰۶/۱۷
  بله بسیار ممنونم از نظرات و وقتی که میگذارید. در پناه حضرت امیر علیه السلام باشید
  ۱۷:۴۳ ۹۶/۰۶/۱۶
  خودباوری یکی ازمفاهیم کلیدی وموکدی علم روانشناسیه ومهم،ک تمام رفتارواعمال انسان بسته ب آن بوده حتی درترسیم آینده....بسیارعالی✔
  ۱۷:۲۹ ۹۶/۰۶/۱۶
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/43-1561396n.jpg
 • ۱۵ بازدید
  فضائل امام علی علیه السلام از زبان خلفا
ابو بكر گفت: رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) در شب هجرت در حالی كه بیرون از غار بودیم و اراده (رفتن) به مدینه را داشتیم به من فرمود: دست من و دست علی در عدل و داد برابر است.
  ۱۰:۵۴ ۹۶/۰۶/۱۷
  سلام ممنونم از حسن نظر شما @seemin @Tanin_Darya
  ۰۱:۱۱ ۹۶/۰۶/۱۶
  سلام،بسیارعالی...
  ۲۳:۴۸ ۹۶/۰۶/۱۵
  سلام احسنت عالی بود خدا خیرتون بده با اجازه کپی
 • ۱۹ بازدید
  آیت الله جوادی آملی در شرح این حدیث: دنیا یک بازاری است عده‌ای در این تجارت سودی بردند همان‌ها که راه شهادت را طی کردند راه آزادگی را انتخاب کردند راه جانبازی را انتخاب کردند، راه مفقود شدن را انتخاب کردند. عده‌ای هم ضرر کرده‌اند همان‌هایی هستند که «فما ربحت تجارتهم؛ و تجارتشان سود[ى به بار] نیاورد» امام هادی فرمود دنیا بازار است انسان دارد عمر می‌دهد و کالا می‌گیرد ببیند چه می‌گیرد، چیزی که باید بگذارد و برود نگیرد، چیزی که به همراه می‌برد بگیرد.
  ۱۱:۳۰ ۹۶/۰۶/۱۵
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/1561396-2n.jpg
  ۱۱:۲۰ ۹۶/۰۶/۱۵
  ❁﷽❁...ذکر روز چهارشنبه یا حــــــــــی و یا قیوم》معنی》(ای زنده ای پاینده) خوبیهای دنیا شادیهای پی درپی تقدیم به شما دوستان عزیز خوشبختی ستون زندگیتون باشه مهرتون ماندگار لحظه هاتون خوشرنگ سلااااااام صبح بخیر تون شاد و بی نظیر.. میلاد با سعادت امام هادی علیه السلام مبارک با..... ۹۶/۶/۱۵ ......☆ نـــــــــبی ☆
 • ۱۹ بازدید
  جنیانی که غدیر را دیده اند
  ۱۰:۲۱ ۹۶/۰۶/۱۵
  حضرت امیر علیه السلام شافع همه شما گرامیان باشد
  ۲۳:۴۹ ۹۶/۰۶/۱۴
  کاش روز میذاشتین
  ۲۳:۳۵ ۹۶/۰۶/۱۴
  سلام،عالی بود
 • ۱۷ بازدید
  فضائل حضرت امیر از زبان معاویه
  ۱۳:۰۹ ۹۶/۰۶/۱۵
  این کمال رذالت معاویه رو نشون میده،خداعلامه ی ذوالفنون رو برای مسلمین حفظ کنه....
  ۱۰:۱۹ ۹۶/۰۶/۱۵
  حضرت امیر علیه السلام شافع شما باشد @nabi25 @montazer.yar
  ۰۹:۱۹ ۹۶/۰۶/۱۴
  یا امیرالمومنین ع
 • ۱۲ بازدید
  غدیر؛ روز امامت و ولایت
  ۱۰:۵۰ ۹۶/۰۶/۱۲
  ❁﷽❁...ذکر روز یکشنبه یا ذَالجَلالِ و الاِکرام》معنی 》(ای صاحب شکوه و بزرگداشت) آرامش آدمها باارزش ترین حس دنیاست براتون یک دنیا آرامش یک دنیا تندرستی، و یک عالم خوشبختی و برکت.. از خدای بزرگ خواستارم لحظه هاتون پراز عطرگل. سلاااااام صبح بخیر روزگارتون نیک زندگی تون شاد .. ۹۶/۶/۱۲ ☆ نــــــــبی ☆
  ۱۰:۴۲ ۹۶/۰۶/۱۲
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/1261396n.jpg
 • ۵ بازدید
  در مواردى نیز ممكن است این رفتار كودك براى جلب توجه باشد. لطفا در غیر زمان متعارض (زمانى كه این رفتار را ندارد)، بیشتر به او توجه كنید. 
گاهى به دلیل خستگى و عصبانیت، اسباب‏‌بازى‏‌هایش را خراب مى‏‌كند یا مى‏‌شكند. بررسى كنید و ببینید آیا مشكل جدى عاطفى دارد یا نه. در صورتى كه با همسر خود اختلاف جدى دارید، آن را از بین ببرید یا اگر خداوند به تازگى فرزندى به شما داده است، تمام توجه خود را به او معطوف نكنید.
  ۱۵:۰۹ ۹۶/۰۶/۱۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/42-1161396n.jpg
  ۱۲:۱۳ ۹۶/۰۶/۱۱
  ❁﷽❁... سلام ظهر تون بخیر... ظهر تابستونیتون با طراوت و چون صدای باران گوش نواز دلتون خالی ازغصه زندگیتون شیرین ترازعسل دنیاتون غرق در شـادی و آرامش.
 • ۱۰ بازدید
  قربانی کردن اسماعیلِ وجود کلید عروج به حق
  ۱۳:۱۵ ۹۶/۰۶/۱۵
  احسنت عالی...الهی اقاجانمون ابراهیم زمان به نیابت از ابراهیم اعظم مهدی موعود،ماهارو اسماعیل هایی بسازه آماده به قربان شدن...
  ۱۵:۱۰ ۹۶/۰۶/۱۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/1161396n.jpg
  ۱۰:۴۰ ۹۶/۰۶/۱۱
  ممنونم @Tanin_Darya
 • ۱۵ بازدید
  مفهوم حقیقی عید از نظر اسلام
  ۱۴:۰۲ ۹۶/۰۶/۱۰
  سلام؛ بر شما بزرگواران هم مبارک باشد
  ۱۲:۳۶ ۹۶/۰۶/۱۰
  سلام عیدتون مبارک
  ۱۱:۳۳ ۹۶/۰۶/۱۰
  ❁﷽❁...ذکر روز جمعه.اَللّٰهُمَّ صَلِّ عَلٰی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ 》معنی》(خدایا بر محمد و خاندانش سلام بفرست)السَّلامُ عَلیك یااَباصالِحَ المهدی(عج).. خدایا.. تمنایم از تو این است دراین روز دوست داشتنی عزیزانم را در زیباترین و پر‌ آرامش‌ترین مسیر زندگی‌شان‌ قرار دهی مسیری که آرامش قلبی را درلحظه لحظه زندگی‌شان بچشند.. سلااااااام صبح بخیر زندگی تون شاد عید سعیدقربان بر شما و خانواده محترمتان مبارک باد............۹۶/۶/۱۰ ☆ نـــــــبی ☆
 • ۸ بازدید
  عالی ترین مراحل توحید در دعای عرفه
  ۲۱:۲۵ ۹۶/۰۶/۹
  سلام سلامت باشید؛ ان شاء الله عیدی شما برآورده شدن حاجاتتان باشد.
  ۲۰:۵۶ ۹۶/۰۶/۹
  سلام. وقتتون بخیر.پیشاپیش عید قربان رو تبریک میگم
  ۱۶:۴۰ ۹۶/۰۶/۹
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/961396n_0.jpg
 • ۱۱ بازدید
  این بندهاست که عقده ها براى جوانها مى آورد. هیپى ها، بیتل ها از همین‌جا به وجود مى آیند، این لباسهاى مبتذل از همین جا سرچشمه مى گیرد، این پرخاشگری‌ها از همین جا سرچشمه مى گیرد، اسلام می گوید زود شوهر کن و به آن مى گوید زود زن بگیر، اگر زود زنش ندادند و زود زن نگرفت، برایشان عقده پیدا مى شود پسر 25 ساله بطور ناخودآگاه یک وقت براى او عقده پیدا مى شود.
  ۲۰:۴۶ ۹۶/۰۶/۹
  ✔✅
 • ۶ بازدید
  اگر مى‌خواهى پسر تو سر از مراکز فحشاء در نیاورد باید مواظب نمازش باشى، آن هم نماز اول قوت، نماز با جماعت، نماز مؤدب، نماز با دل والا بدان بیچاره‌اى پسرت هم بیچاره است. قرآن مى‌فرماید اگر پسرت مواظب نمازش نباشد مى‌برندش، در وادى بدبختى مى‌افتد.
  ۱۰:۰۱ ۹۶/۰۶/۹
  ❁﷽❁...ذکر روز پنجشنبه لا اله الا الله الملک الحق المبین》معنی》 (معبودی جز خدا نیس،پادشاه حق آشکار) صبح است همه چیز رنگ و بوی تازگی وطراوت میدهد آرزو میکنم وجودتان پرشود ازعطر و رنگ خدا وصبح را سرشار از انرژی و سلامتی آغاز کنید. سلااااااام صبح بخیر امروزتان آکنده ازبرکت و شادی.. روز عرفه روز دعا و بخشش بندگان مبارک باد... ۹۶/۶/۹ ☆ نــــــــــــــبی ☆
  ۲۳:۳۸ ۹۶/۰۶/۸
  احسنت
  ۲۲:۰۰ ۹۶/۰۶/۸
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/40-861396n.jpg
 • ۱۱ بازدید
  اگر افراط در محبت کردید راجع به بچه تان، لوس و ننر بار مى‌آید، از خود راضى بار مى‌آید، و خطر این از خطر عقده اگر بالاتر نباشد کمتر نیست. براى اینکه در باب عقده گفتیم فرد خیانتکار، جنایتکار، یا فرد دل مرده اى از کار در مى‌آید و جامعه او را نمى پذیرد، افرادى هم که از خود راضى باشند استقال ندارند، توقعات بى جا از دیگران دارند توقعاتشان بر آورده نمى‌شود، خواه ناخواه عضو زائدى تحویل جامعه داده مى شوند.
  ۲۱:۱۶ ۹۶/۰۶/۹
  ممنونم از همه شما بزرگوران عاقبت بخیر بشید.
  ۲۰:۴۹ ۹۶/۰۶/۹
  عالی.کاملا درسته.قرآن کتاب آسمانی میفرماید،نه تفراط،نه تفریط_گمانم در هرزمینه ای میشه این دستور رو‌ بکار برد
  ۱۲:۳۹ ۹۶/۰۶/۸
  دقیقا..عالی✔✔✔
 • ۸ بازدید
  بعضى ها حال بازار آمدن ندارند اصلًا وقتى که مى‌آید در بازار مثل اینکه خجالت زده است. بعضى اوقات اینجورى است که دلش مى‌خواهد هى امر کند به او امر کند، به این امر کند به او نهى کند، بچه‌اش را به او بدهد؛ نگهدارد. این بچه مرا نگهدار، آن آب رابده بخورم، آن نان را بده من بخورم، این بچه مرا نگهدار. اگر انسان ریشه یابى کند مى‌بیند این از بچگی سرچشمه مى‌گیرد از اینکه لوس و ننر بار آمده. مى‌خواهد به جامعه هم اینجور امر و نهى کند، از جامعه منعزل مى‌شود.
  ۲۱:۱۸ ۹۶/۰۶/۹
  ممنونم عالی؛ معرفت و نگاه شماست @goli7
  ۲۰:۴۹ ۹۶/۰۶/۹
  درود برشما.عالیه
  ۰۹:۵۹ ۹۶/۰۶/۸
  ❁﷽❁...ذکر روز چهارشنبه یا حــــــــــی و یا قیوم》معنی》(ای زنده ای پاینده)یک صبح دیگر از روز های زیبای تابستان آغاز گشت آرزو میکنم قلبتون پرباشه از مهـر و محبت، روحتون آروم و خیر و برکت بشه مهمون خانه ها تون سلااااااام صبحتون بخیر روزگارتون دل انگیز.. ۹۶/۶/۸ ☆ نــــــــــــــبی ☆
 • ۱۲ بازدید
  این سفارش دین است که مبادا خون بی گناهی بدون جهت ریخته شود. بسیاری از دعاهای ما که مستجاب نمی شود برای این است که وظیفه اصلی خود را انجام نمی دهیم. حضرت فرمودند شما سعی کنید اسلحه را از دست ظالمان بگیرید، این حداقلِ کار است. اکنون جهان اسلام همین طور نگاه می کند و این یمنی ها زیر بمباران آل سعودند و چه وقت باید به این قرآن عمل شود خدا می داند! همه جهان اسلام موظفند و باید اسلحه را از دست ظالم بگیرند.
  ۲۳:۳۵ ۹۶/۰۶/۷
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/961396n.jpg
  ۱۶:۱۰ ۹۶/۰۶/۷
  این لینک تصاویر دلخراش کودکانی است که از زیر آوار بیرون کشیده شده اند. لعنت خدا بر ظالمان آل سعود mshrgh.ir/768228
  ۱۶:۰۸ ۹۶/۰۶/۷
  8 نفر از اعضای یک خانواده یمنی زیر آوار بمباران سعودیها به شهادت رسیدند که اکثرشان بچه بودند و یک دختر به طرز معجزه آسایی نجات پیدا کرد.
 • ۱۰ بازدید
  پیام شهادت امام باقر علیه السلام
  ۱۵:۱۰ ۹۶/۰۶/۷
  تشکر ..ان شاءالله
  ۱۴:۵۷ ۹۶/۰۶/۷
  سلام ان شاء الله این امام عظیم الشأن شفیع شما باشند. @Tanin_Darya @ymhdi313
  ۱۴:۱۶ ۹۶/۰۶/۷
  سلام..شهادت امام محمد باقر علیه السلام تسلیت عرض میکنم ..التماس دعا
 • ۱۰ بازدید
  پیراهن امام باقر خلعتی گرانبها
  ۱۰:۱۰ ۹۶/۰۶/۷
  ❁﷽❁... ذکر روز سه شنبه یا اَرحَمَ الراحمین》معنی》( ای بخشنده ترین بخشندگان) امروز خدای مهربان در انتظار توست تا حرکت کنی و برکتی بی‌نهایت تو را دهد . . . پس قدمی بردار به سوی خوشبختی حرکت از تو، برکت از او .. سلااااااام صبح بخیر زندگتیان بزیبایی گلهای رنگارنگ.. شهادت امام محمد باقر( ع) تسلیت باد . ۹۶/۶/۷ ☆ نــــــــــــــبی ☆
 • ۱۳ بازدید
  پدر یکى از کارهایش این باشد که بچه‌اش را در دامانش بنشاند، با او با زبان کودکى بازى کند، با او حرف بزند، دست نوازش روى سر او بکشد؟ این پدرهایی که بچه‌هاى آنها خواب هستند مى‌روند دنبال کارشان وقتى برمى‌گردند باز هم بچه‌هایشان خواب هستند و هفته به هفته پدر را نمیبینند مواظب باشند این کار «خیلى خطرناك» است، این کار عقده مى‌آورد.
  ۲۲:۴۴ ۹۶/۰۶/۷
  نگاه و معرفت شما عالیست
  ۱۶:۴۷ ۹۶/۰۶/۶
  احسنت،عالی وآموزنده
  ۱۶:۴۳ ۹۶/۰۶/۶
  سلام ممنونم
 • ۱۴ بازدید
  یکى از مصیبتهاى بزرگ دنیاى روز همین است که عاطفه از دنیاى امروز مخصوصاً از ممالک متمدنه رخت بر بسته است. این همه جدالها، این همه جنایتها و خیانتها براى خاطر این است که دنیاى امروز محبت ندارد، دنیاى امروز جاهلیت دوم است از نظر قرآن. یکى از رذائلى که درجاهلیت اولى یعنى قبل از بعثت رسول الله بود همین بود که عاطفه در میان آنها نبود. در زمان جاهلیت بى عاطفگى کار را رسانده بود به اینجا که بچه اش را زنده زنده زیر خاك مى‌کرد.
  ۱۶:۳۲ ۹۶/۰۶/۶
  ممنونم از حسن نظر شما بزرگواران @nabi25 @ALANDM
  ۱۰:۲۴ ۹۶/۰۶/۶
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/36-561396n.jpg
  ۰۹:۳۷ ۹۶/۰۶/۶
  ❁﷽❁... ذکر روز دوشنبه یا قاضیُ الحاجات》معنی》 (ای براورنده حاجات) صبح یعنی لبخندخدا، صبح یعنی شورو نشاط، صبح یعنی عشق ودلدادگی، صبح یعنی امید زندگی، سلاااااااام دوستان عزیز، صبح دوشنبه تون بخیر.. ۹۶/۶/۶ ☆ نــــــــــــــبی ☆
 • ۱۴ بازدید
  بکوشید در موقعیت های مناسب یا در قالب قصه یا در گفتگوهای دوستانه، ملاک های دوست خوب را به فرزند بیاموزید. شما می توانید با مثال هایی ساده و قابل فهم، تأثیر منفی دوست نامناسب را برایش روشن کنید؛ برای مثال، با ضرب المثلی روسی که می گوید: دوست بد، مانند سیب گندیده ای است که باعث گندیده شدن سیب های سالم اطراف خود می شود. خوشبختانه کودکان، در برابر چنین خواسته ای از سوی والدین، کمتر مقاومت نشان می دهند و به خواسته آنان عمل می کنند. اما قطع ارتباط نوجوان با دوستان نامطلوب، پیچیده تر است و باید حساب شده انجام شود.
  ۲۱:۲۰ ۹۶/۰۶/۹
  خدا به شما هم اجر بده. بله ان شاء الله @goli7
  ۲۰:۵۳ ۹۶/۰۶/۹
  پست های تربیتیتون عالین.خداخیرتون بده. ان شاءالله بخونیم و‌بدونیم و عمل کنیم
  ۱۶:۳۰ ۹۶/۰۶/۶
  عالی نگاه و معرفت شماست @Tanin_Darya
 • ۱۱ بازدید
  «نه مشروط» به خواسته های غیرمنطقی فرزندان
  ۱۶:۲۹ ۹۶/۰۶/۶
  تشکر از شما بزرگواران @Tanin_Darya @nabi25
  ۱۰:۱۰ ۹۶/۰۶/۵
  ❁﷽❁...ذکر روز یکشنبه یا ذَالجَلالِ و الاِکرام》معنی 》(ای صاحب شکوه و بزرگداشت) خدای خوبم امروزم را به تو می سپارم ناامیدیِ دیروزم راخط بزن و آرامش را مهمان قلبم کن و تقدیر عزیزانم راچنان زیبا بنویس تا من جز لبخند از آنها چیز دیگری نبینم سلاااااااام صبح زیبا تون بخیر روزگارتون نیک.. ۹۶/۶/۵ ..............☆ نــــــــــــــبی ☆
  ۰۸:۱۷ ۹۶/۰۶/۵
  سلام،عالی✔✔✔
 • ۱۲ بازدید
  با خواسته های غیرمنطقی کودکم چگونه برخورد کنم؟
  ۲۰:۵۴ ۹۶/۰۶/۹
  ✅✔
  ۲۱:۱۸ ۹۶/۰۶/۴
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/33-461396n.jpg
 • ۸ بازدید
  انتظار یعنی باید دائم در حال «آماده‌باش» بودن
  ۱۰:۰۸ ۹۶/۰۶/۴
  ❁﷽❁...ذکر روز شنبه یا رَب العالَمین 》معنی》(ای پروردگار جهانیان) سلام به خدای خوبم ؛ سلام به طلوع تکراری؛ امازیبای خورشید؛ سلام به بوی نون داغ وبرکت سفره ها؛ سلام به عشق؛ سلام به مهربانی؛ سلام به محبت؛ سلام به صفا؛ سلاااااام صبح بخیر به روی ماهتون روزروزگاربروقف مرادتون آغار هفته تون شاد..... ۹۶/۶/۴ ☆ نـــــــــبی ☆
  ۱۲:۲۷ ۹۶/۰۶/۳
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/361396n.jpg
 • ۱۲ بازدید
  چهارم ارائه آثار حجاب: در برخورد با او و دیگران به گونه ای عمل کنید تا آثار حجاب را در شما ببیند. روشن است که اگر با وجود پوشش اسلامی، مرتکب گناه (دروغ، غیبت، تهمت، ضایع کردن حقوق همسر و..) شوید یا با فرزندتان برخوردی ناشایست (کتک، بی حرمتی، داد و فریاد و...) داشته باشید، حجاب شما از دید او مطلوب نخواهد بود. پنجم دقت در انتخاب مدرسه: با توجه به تأثیر جدی فضای مدرسه و بدحجابی همسالان، در انتخاب مدرسه مناسب برای او دقت کنید.
  ۱۲:۳۴ ۹۶/۰۶/۳
  خدا به شما سلامتی و عمر با عزت عنایت کند @nabi25
  ۱۲:۳۳ ۹۶/۰۶/۳
  ممنون معرفت و نگاه شما عالی است @M.Nargesi
  ۱۲:۳۱ ۹۶/۰۶/۳
  سلام ممنونم ان شاء الله @ymhdi313
 • ۱۱ بازدید
  درک دنیای کودک
  ۱۲:۳۹ ۹۶/۰۶/۳
  سلام ممنون از حسن نظری که دارید @seemin
  ۲۳:۳۷ ۹۶/۰۶/۱
  سلام احسنت عالی بود
  ۲۳:۱۸ ۹۶/۰۶/۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/31-161396n.jpg
 • ۱۲ بازدید
  کودکان 3 و 4 ساله دوست دارند غذایشان را خودشان بخورند و لباس‏ها و کفش‏هایشان را خود بپوشند. کودکان 5 ساله مایلند میز غذا یا سفره را بچینند؛ کشوها و رختخواب را مرتب کنند؛ البته مقصود از چیدن میز یا سفره، حمل و نقل ظرف‏های داغ غذا یا اشیای خطرناک مانند چاقو یا ظرف‏های قابل شکستن نیست. کودکان 6 ساله دوست دارند و می‏توانند نیازمندی‏های اولیه منزل (نان، سبزی، ماست و...) را با فرض مصونیت از خطرها بخرند.
  ۱۲:۵۰ ۹۶/۰۶/۳
  ممنون از همراهی و نظرات مفید و سازنده شما
  ۱۶:۴۳ ۹۶/۰۶/۱
  عهدارشدن انجان کاری باکیفیتی خاص،درزمان معین همون مسئولیت پذیریه که پایه اون ازخانواده شروع میشه.وقتی والدین اشتیاق وتعهدوقاطعیت درانجام وظایف خویش داشته باشن،فرزندان ازمنش اونها درس،وخودروانطباق خواهندداد...بسیارعالی وآموزنده✌
  ۱۶:۲۹ ۹۶/۰۶/۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/29-161396n.jpg
 • ۱۳ بازدید
  تداعی ـ معانی، یعنی همراه شدن آموزش با یک خاطره که این خاطره می‏تواند خوشایند یا ناخوشایند باشد. پدر دیگری ممکن است هنگام آموزش نماز، آن را با تنبیه بدنی یا داد و فریاد همراه کند. در این صورت، هرگاه نوجوان، تنبیه بدنی شود یا داد و فریاد بشنود، نماز در ذهنش تداعی خواهد شد و هرگاه کسی از نماز بگوید، تنبیه بدنی را به یاد خواهد آورد؛ بدین سبب خواهد کوشید هرگز به نماز نیندیشد.
  ۲۲:۵۹ ۹۶/۰۵/۳۱
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/29-3151396n.jpg
 • ۱۳ بازدید
  آنکه این نظام را آفرید، قسم یاد کرد که اینجا جای آسایش نیست «لَقَدْ خَلَقْنَا اْلإِنْسانَ فی کَبَدٍ». یکی فشار مالی دارد، یکی فشار خانوادگی، یکی فشار سیاسی، یکی فشار اجتماعی؛ هیچ کس بدون ‌فشار نیست. کسانی هم که وضع مالی‌شان خوب است، با قرص آرام‌بخش می‌خوابند و این‌چنین نیست که آسوده باشند؛ پس هر کسی مشکلی دارد. اگر کسی این را فهمید، زندگی‌ خود را تنظیم می‌کند، تعدیل می‌کند و خود را با این شرایط وفق می‌دهد و تنها در این صورت رنج کمتری خواهد کشید.
  ۱۴:۵۹ ۹۶/۰۵/۳۱
  ان شاء الله امام جواد علیه السلام شفیع همه شما بزرگوارن باشد. حاجت روا باشید @maryam61 @montazer.yar @Tanin_Darya @smznnb @nabi25
  ۱۱:۰۰ ۹۶/۰۵/۳۱
  ❁﷽❁... ذکر روز سه شنبه یا اَرحَمَ الراحمین》معنی》( ای بخشنده ترین بخشندگان) چشم گشودن در هرصبح ودیدن طلوع زیبای خورشید همچون تولدی دوباره است روزی نو و فرصتی نو سلااااام دوستان صبحتون بخیر ولحظه های عمرتون را زیبازندگی كنید.. شهادت امام جواد(ع)تسلیت باد. ۹۶/۵/۳۱ ☆ نـــــــبی ☆
  ۱۰:۲۹ ۹۶/۰۵/۳۱
  استدلال #امام_جواد (ع) به جواز امامت برای کودک علی بن اسباط می‌گوید: امام جواد (که سن کم داشت) به طرف من می‌آمد و من به قامت و قیافه او می‌نگریستم، تا وقتی به شهر خود رفتم، بتوانم شکل و شمایل آن حضرت را برای دوستانم توصیف کنم، در این فکر بودم که آن حضرت نشست و فرمود: حجت خدا در امامت مانند حجت او در نبوت است، خدا در قرآن (آیه ۱۳ مریم) می‌فرماید: (و آتیناه الحکم صبیا: و فرمان نبوت را در کودکی به او (یحیی) دادیم). و (در آیه ۲۲ یوسف) می‌فرماید: (و لما بلغ اشده آتیناه حکما و علما: و هنگامی که یوسف به مرحله بلوغ و قوت رسید، ما (حکم) و (علم) به او دادیم). و (در آیه ۱۵ احقاف) می‌فرماید: (و لما بلغ اشده و بلغ اربعین سنة: و هنگامی که به مرحله بلوغ و قوت رسید و به هنگامی که به چهل سالگی رسید …) بنابراین (طبق قرآن) هم رواست که (حکمت) در کودکی به امام داده شود، چنانکه رواست (حکمت) در چهل سالگی به او داده شود. ... کافی، باب مولد ابی جعفر علی ثانی، حدیث ۳، ص ۴۹۴ - ج ۱
 • ۱۱ بازدید
  چه بسیار من سراغ دارم دخترهاى با عفتى که با حجاب به مدرسه مى‌رفتند اما یک دختر لاابالى و به تمام معنا بد حجاب از آب در آمد بحدى که لخت و عور در خیابانها راه مى‌رفت و به سر این دختر نیاورد این مصیبت را جز رفیق بد؛ و بى تفاوتى پدر، بى تفاوتى مادر. شاعر با پدر ومادرها چه خوش مى‌گوید که: «تا توانى مى‌گریز از یار بد * یار بد بدتر بود از مار بد * مار بد تنها همى بر جان زند * یار بد بر جان و بر ایمان زند».
  ۱۵:۵۳ ۹۶/۰۵/۳۱
  خواهش می کنم...
  ۱۴:۵۶ ۹۶/۰۵/۳۱
  ممنونم از حسن توجه شما بزرگواران @sajad.karimi @montazer.yar @sa_k @faslebarooni
  ۲۳:۵۷ ۹۶/۰۵/۳۰
  عالی بود
 • ۱۵ بازدید
  پایه های اصلی شخصیت در خانواده شکل می گیرد و به قول آقای دکتر عبدالعظیم قریب بخش اعظم تربیت کودک در سکوت شکل می گیرد. والدین هرکاری می کنند بچه ها تصویر برداری می کنند. اصلاً دنبال این نباشید که با نصیحت و موعظه شخصیت بچه ها را متعالی کنید، مهمترین عامل این است که ما، چگونه رفتار می کنیم؛ شخصیت از طریق والدین به کودک منتقل می شود. عزت نفس میراث والدین است.
  ۱۵:۴۳ ۹۶/۰۵/۳۰
  کیفیت اصلی http://web.balagh.ir/sites/default/files/field/image/27-2851396n.jpg
  ۱۵:۴۱ ۹۶/۰۵/۳۰
  ممنونم از حسن نظر شما گرامیان @Tanin_Darya @M.Nargesi
  ۰۵:۲۱ ۹۶/۰۵/۲۹
  بسیار عالی
 • ۱۰ بازدید
  همه و همه جوانها با شما هستم، و لو زن ندارید و لو اولاد ندارید باید این بحث را یاد بگیرید باید مهیا باشید پدران پیر؛ مادران پیر که اولاد ندارید یاد بگیرید درست انجام وظیفه کنید؛ توبه کنید از گناه و اقلا به دیگران بگوئید به دخترهایتان، به پسرهایتان بگویید.
 • ۲۲ بازدید
  آیا نباید توجّه داشته باشیم كه ما رییسى داریم كه بر احوال ما ناظر است؟! واى بر حال ما اگر در كارهایمان او را ناظر نبینیم، و یا او را در همه جا ناظر ندانیم! گناهان شخصى كه در خلوت انجام مى گیرد و ربطى به امور اجتماعى ندارد، استحقاق جهنّم را دارد مگر این كه بعد از آن توبه اى مناسب حال، انجام گیرد، عواقب گناهان اجتماعى كه موجب تغییرات در جامعه و اختلال نظام و انحلال آن، و یا تحریم حلال و ترك واجب و یا مصادره ى اموال، هتك حرمت و قتل نفوس زكیّه و ریختن خون مسلمانان و حكم به ناحقّ و ... مى شود، چگونه خواهد بود؟
  ۱۴:۵۳ ۹۶/۰۵/۲۷
  بسیار زیبا، رحمة الله علیه، وقل اعملو فسیری الله عملکم ورسوله والمؤمنون، بگو:هرکار که می خواهید انجام دهید که به زودی خدا و رسولش ومؤمنین-ائمه واولیاء خاص خدا- ان را می بینند.
  ۱۲:۳۷ ۹۶/۰۵/۲۷
  و خداوند شنونده وبینا به همه اموراست...عالی بود✔
 • ۱۵ بازدید
  وظیفه سنگین پدر
  ۱۱:۵۹ ۹۶/۰۵/۲۷
  ممنون از حضور همیشگی شما @Tanin_Darya
  ۱۱:۵۷ ۹۶/۰۵/۲۷
  سلامت باشید، خدا بر توفیقات شما بیفزاید @smznnb
  ۲۳:۵۸ ۹۶/۰۵/۲۶
  بسیارزیباوآموزنده...موفق باشید