در حال بارگذاری
بالا
۲۰ بازدید
برو به کلوبدانلود
۱۸:۵۰ ۹۵/۱۱/۲۷
جهان نیوز نوشت: طرح دوفوریتی لیست امید علیه آزادی‌بیان

جهان نیوز نوشت: طرح دوفوریتی لیست امید علیه آزادی‌بیان

۱۸:۵۰ ۹۵/۱۱/۲۷
جهان/ محمدرضا عارف و نمایندگان فراکسیون امید طرح دوفوریتی لیست امید علیه آزادی‌بیان را به هیأت‌رئیسه مجلس ارائه دادند. به گزارش جهان نیوز به نقل از روزنامه وطن امروز ، جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین یک طرح دوفوریتی که عنوان آن را «تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» گذاشته‌اند برای برهم زنندگان اینگونه مراسم مجازاتی را تعیین کردند. در ماده واحده این طرح آمده است: 1- هر کسی با هر اقدامی اعم از طرح سوال یا غیر آن در مراسم سخنرانی اعم از مراسم رسمی یا مراسمی که عرفاً بدون مجوز تشکیل می‌شود موجبات توقف یا جلب توجه به خود یا تشنج شود به حبس از 6 ماه تا 2 سال محکوم می‌گردد. نیروی انتظامی موظف است فوری فرد یا افراد را بازداشت و تا تحویل به مقامات قضایی نگهداری کند. 2- مسؤولان در هر مقام از اداری، اجرایی، نظامی، انتظامی، سیاسی و غیر آن باید امنیت جلسات مذکور را تأمین و از هر اقدامی که موجب اخلال و توقف و تعطیل جلسات شود جلوگیری نمایند و در صورت تعلل حسب مورد به انفصال موقت یا دائم از خدمات دولتی محکوم می‌شوند. قوه قضائیه موظف است بدون تشریفات رسیدگی در کمتر از یک ماه حکم لازم را صادر و اعلام نماید. 3- مجازات بند یک شامل کسانی که در هر مقام و مسؤولیتی باشند و مانع برگزاری جلسات موصوف شوند نیز می‌گردد. به گزارش ایسنا، این طرح که با قید دوفوریت تقدیم هیأت رئیسه مجلس شده است به امضای 34 نماینده رسیده و با صلاحدید هیأت رئیسه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. گفته می‌شود محمدرضا عارف از اصلی‌ترین حامیان این طرح است.نکته عجیب درباره این طرح این است که تفکیک و توضیحی درباره سوال حضار و ایجاد تشنج ارائه نشده است و این موضوع زمینه سوءاستفاده جریان‌های سیاسی و بخصوص جریان حاکم برای سرکوب نظرات مخالف را فراهم و همچنین عدم پاسخگویی مسؤولان را نیز تقویت می‌کند. از سوی دیگر این طرح با اصل 23 قانون اساسی درباره آزادی بیان مغایر است. نکته قابل توجه این است که این طرح درحالی از سوی نمایندگان اصلاح‌طلب حمایت می‌شود که این جریان همواره خود را مدعی دفاع از آزادی‌های اجتماعی دانسته است (!)
۲۰:۱۷ ۹۵/۱۱/۲۷
امضا کنندگان طرح مرتجعانه، ضد اسلامی و سرکوب گرانه «تأمین امنیت برگزاری مراسم رسمی، عرفی و معمولی» را بشناسید: ❌محمد رضا عارف (اصلاح طلب) ❌محمد کاظمی (اصلاح طلب) ❌علیرضا رحیمی (اصلاح طلب) ❌یوسفیان ‌ملا (اصولگرا) ❌فلاحت‌پیشه (اصلاح طلب) ❌محمود صادقی (اصلاح طلب) ❌بیرانوندی (اصلاح طلب) ❌کواکبیان (اصلاح طلب) ❌بختیار (اصلاح طلب) ❌تابش (اصلاح طلب) خواهر زاده خاتمی ❌عبدالکریم حسین‌زاده (اصلاح طلب) ❌لطفی (اصلاح طلب) ❌بائوج لاهوتی (اصلاح طلب) ❌بیگدلی (اصلاح طلب) ❌محجوب (اصلاح طلب) ❌ساعی (اصلاح طلب) ❌بنیادی (اصلاح طلب) ❌خجسته (اصولگرا) ❌محمدرضا نجفی (اصلاح طلب) ❌زرآبادی (اصلاح طلب) ❌حضرت‌پور (اصلاح طلب) ❌ایران‌نژاد (اصلاح طلب) ❌مازنی (اصلاح طلب) ❌علی نجفی (اعتدالی) ❌بیگلری (اعتدالی) ❌سید احسن علوی (اصلاح طلب) ❌دهقانی‌فیروزآبادی (اصلاح طلب) ❌منصوری (اصلاح طلب) ❌فتحی (اصلاح طلب) ❌بهادری (اصلاح طلب) ❌نوروزی (اصولگرا) ❌اصغر سلیمی (اصولگرا) ❌علی مطهری (اصلاح طلب) ❌دامادی(اصلاح طلب)
۲۱:۳۹ ۹۵/۱۱/۲۷
@daryoushhg
۲۲:۳۷ ۹۵/۱۱/۲۷
یاحضرت عباس!! چه خبرشه!! مطمعنی کار عارف بوده؟؟ مگه میشه سخنرانی توش سر و صدا و جدل نباشه! عجب...! خاک تو سرشون..
۲۲:۵۱ ۹۵/۱۱/۲۷
داریوش دنبال این هستن ب هرصورتی ک شده روحانی رای بیاره
۲۳:۲۷ ۹۵/۱۱/۲۷
نه بابا من غلط بکنم.. ولی بین جلیلی و روحانی ترجیح میدم روحانی بیاد.. جلیلی درسش رو پس داده و نشون داده چند مرده حلاجه! توکلی هم خوب بووود اما الان دیگه سنش بالا رفته خودم یه بار بین خاتمی و توکلی به توکلی رای دادم.. باید یه گزینه دندونگیر بیارن..
۰۰:۱۲ ۹۵/۱۱/۲۸
جلیلی رای منه چون انقلابیه