در حال بارگذاری
بالا
 • ۲ بازدید
  قسمت سوم- مایباخ/ در سال ۲۰۱۴ مدیران دایملر اعلام کردند که مجدداً نام مایباخ را بر روی تولید خواهند برد با این تفاوت که مایباخ این بار نه به عنوان یک برند مجزای خودرو بلکه به عنوان یک نسخه بسیار مجلل از خودروهای مرسدس بنز (تحت نام مرسدس-مایباخ) عرضه می‌شود.
 • ۳ بازدید
  قسمت دوم- مایباخ/ شرکت دایملر در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی به تولید خودرو تحت برند مایباخ پایان داد و علت آن را فروش ناچیز این خودرو و زیان‌ده بودن در فاصلهٔ زمانیِ سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ میلادی اعلام کرد.
 • ۴ بازدید
  قسمت اول- مایباخ/ شرکت خودروسازی آلمانی است که در زمینهٔ تولید خودروهای لوکس فعالیت می‌کند. این شرکت در سال ۱۹۰۹ به‌وسیلهٔ ویلهلم مایباخ در شهر اشتوتگارت، آلمان تأسیس شد و یکی از شرکت‌های زیرمجموعهٔ شرکت دایملر است.
 • ۴ بازدید
  قسمت هفتم- مرسدس بنز/ امروزه مرسدس بنز یکی از زیرمجموعه‌های شرکت دایملر آ گ به‌شمار می‌آید و همراه با فولکس واگن و ب‌ام‌و سه خودروساز مشهور و لوکس آلمانی هستند، که به‌عنوان پرفروش‌ترین خودروسازان لوکس جهان، شناخته می‌شوند.
 • ۹ بازدید
  قسمت ششم- مرسدس بنز/ در سال ۱۹۹۸ پس از ادغام دایملر-بنز با شرکت خودروسازی آمریکایی کرایسلر و تشکیل دایملرکرایسلر آگ، این شرکت مدیریت مرسدس-بنز را در اختیار گرفت. در سال ۲۰۰۷ در پی خریداری کرایسلر، توسط شرکت مدیریت سرمایه سربروس و انحلال دایملرکرایسلر، شرکت دایملر آگ تشکیل شد.
 • ۱۲ بازدید
  قسمت پنجم- مرسدس بنز/ در هنگام رانندگی با یک خودروی مرسدس بنز، اگر صندلی راننده به طرز صحیح تنظیم باشد، با نگاه کردن راننده به نماد مشهور مرسدس بنز برروی درب موتور و تنظیم آن با جدول خیابان و یا اتومبیل جانبی، به همان اندازه که نماد روی درب موتور با جدول خیابان و یا اتومبیل جانبی فاصله دارد به همان اندازه هم سمت شاگرد خودرو با جدول خیابان و یا اتومبیل جانبی فاصله دارد.
 • ۸ بازدید
  قسمت چهارم- مرسدس بنز/ در سال ۱۹۲۶ شرکت دایملر-بنز از ادغام دو شرکت دایملر-موتورن-گیزلشافت و بنز اند سی تأسیس شد و از تاریخ ۲۸ ژوئن ۱۹۲۶ کارخانجات دو شرکت، تولیدات خود را، با برند مرسدس بنز، به بازار عرضه کردند.
 • ۵ بازدید
  قسمت سوم- مرسدس بنز/ در سال ۱۹۰۰ گوتلیب دایملر درگذشت و در ۱۹۰۲ پس از انعقاد قراردادی میان ویلهلم مایباخ و امیل جلینک، شرکت دی‌ام‌جی تولید اتومبیل با برند مرسدس، که از ابتدای نام دختر جلینک، یعنی مرسدس جلینک گرفته شده بود را، آغاز کرد.
 • ۴ بازدید
  قسمت دوم- مرسدس بنز/ کارخانه مرکزی شرکت مرسدس بنز در منطقه زیندل فینگن واقع در شهر مریانج قرار دارد. این شرکت ادامه قدیمی‌ترین سازنده خودروهای بنزینی در جهان، یعنی دایملر-موتورن-گیزلشافت است، که در سال ۱۸۹۰ توسط گوتلیب دایملر و کارل بنز تأسیس شده بود. شاخه دیگر از مرسدس-بنز، کمپانی دایملر آگ می‌باشد.
 • ۶ بازدید
  قسمت اول- مرسدس بنز/ شرکت خودروسازی آلمانی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع خودرو، کامیون، اتوبوس و موتورهای درون‌سوز، همچنین ارائه خدمات مالی (لیزینگ و بیمه اتومبیل) و نیز تعمیر خودرو فعالیت می‌نماید. شعار این شرکت «یا بهترین یا هیچ» است.
 • ۶ بازدید
  قسمت سیزدهم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ رنگ سبز روشن این کانسپت نیز با الهام از قورباغه سمی که قادر به حرکت در سخت‌ترین شرایط در خاک و آب است انتخاب شده‌است.Unimog Concept غول سبز دایملر بر روی شاسی مدرن‌ترین Unimog – مدل U5000 – استوار شده‌است و برای جلوه بیشتر یکی از مهم‌ترین قسمتهای تعلیق بی نقص Unimog، فنرلولهای عظیم آن با رنگ قرمز پوشش داده شده‌اند.
 • ۴ بازدید
  قسمت دوازدهم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ جوانترین عضو خانواده Unimogها که به احترام بزرگترین جد خود، مدل M-B 1951 با کابینی بدون سقف طراحی شده، در اونتگاردترین حالت ممکن، مشخصه‌های طراحی قدیمی و مدرن Unmiog را در هم آمیخته‌است. از چشم گیرترین قسمتهای طراحی Unimog که به گفته مرسدس بنز، نماینده چهره جدید کلیه خودروهای تجاری جدید این کمپانیست، می‌توان به سپرهای بزرگ و برجسته، رینگهای عظیم با طرح ۵ پر و چراغهای جلو که در آنها از LED استفاده شده‌است اشاره کرد.
 • ۵ بازدید
  قسمت یازدهم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ یونیماگ در حال حاضر بیشتر خودرویی مطلوب و مناسب برای فعالیت‌های منظم اداری یا تجاری است، اما مدیران بنز معتقدند با اندکی افزایش امکانات و برخی تعدیلات در طراحی داخلی این خودرو می‌توانند آن را به راحتی تبدیل به خودرویی کنند که حتی در خارج از ساعات کار هم اعضای خانواده از نشستن در آن لذت ببرند. یونیماگ‌های جدید به این ترتیب به اس‌یووی‌هایی قدرتمند و چندکاره تبدیل خواهند شد.
 • ۵ بازدید
  قسمت دهم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ یونیماگ که از سال۲۰۰۲ تاکنون در سه مدل u 3000، u 4000 و u 5000 تولید و به بازار عرضه می‌شود. معمولاً توسط ادارات آتش‌نشانی، خدمات شهری، مراکز امداد و کمک‌رسانی به حادثه دیدگان، جنگلبانی، حمل‌ونقل بار و محموله پستی و … به کار گرفته می‌شوند. مدیران شرکت امیدوارند از سال آینده با عرضه چندین مدل دیگر به بازار بتوانند میزان نفوذ این خودرو در میان خانواده‌ها را هم افزایش دهند.
 • ۶ بازدید
  قسمت نهم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ یونیماگ یا در واقع بهتر است نام واقعی آن در هنگام عرضه «فونماگ» یا u 90 در همان نخستین سال ورود به بازارهای جهانی یعنی سال۱۹۹۴ به عنوان یکی از بهترین خودروهای چند کاره در بازار که دارای تمامی مشخصات و ویژگی‌های خودروهای شهری، تفریحی، جاده‌ای و حتی کار و تجاری بود، برگزیده شده و عنوان خودرو سال را از آن خود کرد. از آن سال به بعد در بیش از دو دهه از تولید مدل‌های مختلف این خودرو، محبوبیت آن همچنان حفظ شده‌است.
 • ۵ بازدید
  قسمت هشتم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ سهم سایر ۷۹ خودرو دیگر عرضه شده در این رقابت تنها ۴۱ درصد بوده‌است! خوانندگان نشریه اما در انتخاب بهترین خودرو کلاسیک نیز مرسدس کلاس جی را برگزیده‌اند تا به این ترتیب خودروساز معتبر آلمان حداقل در دو گروه از مجموع ۸ گروه عنوان بهترین خودرو سال را به خود اختصاص دهد. موفقیت این مدل از ساخته‌های مرسدس بنز اما به توفیق چند سال اخیر آن محدود نمی‌شود.
 • ۸ بازدید
  قسمت هفتم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ جالب اینجاست که این خودرو در هر دو بخش منتقدین و خوانندگان موفق شده‌است با اختلاف فاحشی رقبای خود را کنار بزند. نشریه آف‌رود در حالی مرسدس یونیماگ را به عنوان بهترین خودرو جاده‌ای برگزیده است که از میان بیش از ۵۶۰۰۰ خواننده شرکت‌کننده در این رأی‌گیری اکثریت قاطعی در حدود ۵۹ درصد آرای خود را به نفع این مدل موفق بنز ثبت کرده بودند.
 • ۷ بازدید
  قسمت ششم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ نشریه معتبر «آف‌رود» برای سومین سال پیاپی مرسدس‌بنزمدل یونیماگ را به عنوان بهترین خودرو جاده‌ای (خارج شهر) سال برگزید. یونیماگ پیش از این نیز از سوی مجله «آل‌ویل درایو» مونیخ که در زمره معتبرترین نشریات منتشر شده در حوزه خودروهای نیمه‌سنگین و سنگین است به عنوان خودرو سال انتخاب شده بود.
 • ۶ بازدید
  قسمت پنجم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ مهمترین شاخصه این کامیون مسطح ماندن اتاق آن در ناهمواری هاست. به طوری که اگر در هر نوع ناهمواری قرار گیرد تنها چرخهایش جابجا می‌شوند و کمک فنرهای خاص آن اتاق را صاف نگاه می‌دارند. در نا همواری‌های شدید نیز این فنرهای خاص باعث جلوگیری از بلند شدن چرخ از روی زمین و از دست دادن ایستایی کامیون می‌شود.
 • ۸ بازدید
  قسمت چهارم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ از سوم June سال ۱۹۵۱، روزی که برای اولین بار یکی از قابل اعتمادترین غولهای آفرود، Unimog توسط شرکت خودروسازی نام آشنا آلمانی مرسدس بنز به جهانیان معرفی شد می‌گذرد و امروز پس از سالها خدمت ۲۶ نوع مختلف Unimog در سخت‌ترین شرایط کاری در مناطق جنگی و سایتهای ساخت و ساز و نواحی صعب العبور، مرسدس تازه‌ترین عضو این خانواده دوست داشتنی، Unimog Concept را در معرض نمایش عموم قرار داد.
 • ۶ بازدید
  قسمت سوم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ اولین یونیماگ در سال ۱۹۴۶ به عنوان یک نمونه اولیه توسط آلبرت فردریک طراحی و تولید شد. طراحی و تولید اولین نمونه در ژانویه ۱۹۴۶ آغاز شد و به مدت یکسال زمان برد تا به اتمام برسد. طرح مدل یونیماگ برای تولید انبوه در سال ۱۹۴۷ شروع شد. هر چند مدل نمونه این خودرو با موتور بنزینی ساخته شده بود اما سپس موتورهای دیزل OM636 دایملر بنز تولید و جایگزین نمونه بنزینی آن شد و به عنوان موتور استاندارد بر روی یونیماگ نصب شد.
 • ۷ بازدید
  قسمت دوم- خودروی چند منظوره یونیماگ/ طرح این کامیون‌ها به سال‌های اولیه پس از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد. یونیماگ‌ها در آغاز به عنوان خودروی کم‌سرعت کشاورزی جهت جابه‌جایی ابزارهای کشاورزی ساخته شدند. شاسی بلند و نرمش‌پذیر یونیماگ باعث شده تا برای راندن در زمین‌های ناهموار مناسب باشد.
 • ۱۰ بازدید
  قسمت اول- خودروی چند منظوره یونیماگ/ یونیماگ نام نوعی از کامیون‌های کوچک چندمنظوره و چهار چرخ محرک ساخت شرکت مرسدس بنز آلمان است. کامیون‌های یونیماگ در آغاز توسط شرکت بوهرینگر تولید می‌شدند. نام یونیماگ کوتاه‌شدهٔ اول واژه‌های آلمانی (موتور همه‌کاره) است. این کامیون‌ها امروزه تحت نام تجاری مرسدس بنز فروخته می‌شوند.